fbpx
Пентагон замовив дрони-камікадзе Switchblade для України

Пентагон замовив дрони-камікадзе Switchblade для України

Switchblade БпА (Безпілотні апарати) Військова допомога США Україна Україна-США

Міністерство оборони США укладає контракт на 17,8 мільйонів доларів на виробництво та відправку безпілотників Switchblade в Україну.

Про підписання угоди повідомляє CNN.

Заяву про купівлю дронів-камікадзе, 6 травня, зробив заступник міністра оборони Сполучених Штатів з питань закупівель та підтримки Вільям Ла Планте.

За його словами підписання відповідної угоди мало відбутися у п’ятницю.

Закупівля цих баражуючих боєприпасів американського виробництва, буде профінансована із затвердженого у середині березня пакету підтримки України, який складає 300 мільйонів доларів.

Ла Планте уточнює, що наразі з цієї суми зброї закуплено на $136,8 млн.

На цю суму вже було закуплено та відправлено до Украни “безпілотні літальні системи (БПЛА), в тому числі і Puma, передову систему високоточної зброї, комунікаційні пристрої, бойове медичне обладнання та припаси, страви, готові до вживання (ред,- мабуть йдеться про сухпайки), навіть біноклі”, перераховує Ла Планте.

Також, за його словами, в рамках іншого пакету допомоги Україні, Міноборони США наразі збільшує запаси протитанкових ракет Javelin та ПЗРК Stinger, а також ключових компонентів для цих ракет.

Нагадуємо, вчора стало відомо, що Збройні Cили України почали застосовувати проти окупантів баражуючі боєприпаси (дрони-камікадзе), передані Сполученими Штатами.

Switchblade – продукт американської компанії AeroVironment. За відкритими даними існують дві версії розумного боєприпасу: Switchblade 300 та Switchblade 600.

Switchblade 600:
Дальність дії – 40 км
Тривалість польоту – 40 хв
Вага – 54,4 кг
Висота польоту – 150-4500 м
Крейсерська швидкість – 110 км/год
Максимальна швидкість – 185 км/год

Також в Україні розпочали роботу над створенням «Програми розвитку Оборонно-промислового комплексу». Нині вже опрацьовується створення центрів обслуговування та ремонту основної номенклатури іноземної техніки, яка постачатиметься до України.

Switchblade БпА (Безпілотні апарати) Військова допомога США Україна Україна-США