fbpx
Перший дивізіон «Нептун» буде до квітня 2022-го року – Неїжпапа

Перший дивізіон «Нептун» буде до квітня 2022-го року – Неїжпапа

«Нептун» ВМС України Закупівлі КБ «ЛУЧ» Олексій Неїжпапа Протикорабельні ракети (ПКР) Україна Флот

Перший дивізіон берегових протикорабельних комплексів «Нептун» буде передано ВМС ЗС України до квітня 2022-го року.

Про це сказав Командувач національним флотом в ефірі Телерадіостудії МО України «Бриз».

Контракт на виробництво якого Міністерство оборони уклало з Державним Київським конструкторським бюро «ЛУЧ» (Держ ККБ «ЛУЧ») наприкінці 2020 року.

Фінансування закупівлі комплексу РК-360МЦ «Нептун» на 2021 рік склало 720 164,6 тисяч гривень, що за курсом лютого складає 25,9 млн доларів.

До складу комплексу входять уніфіковані пускові установки, транспортно-заряджаючі машини, транспортні машини та рухомий командний пункт.

Перші публічні пуски ракети Р-360 провели у січні 2018 року, а про її розробку ще у червні 2013 року згадував тодішній Міністр оборони Павло Лєбєдєв у контексті згорнення програми зі створення комплексу «Сапсан».

Як він тоді сказав, що інше підприємство «видало альтернативну ракету і може за кілька років розробити дослідний зразок» та уточнив, що альтернативна розробка належить Держ ККБ «ЛУЧ».

Береговий ракетний комплекс РК-360 МЦ «Нептуна» був прийнятий на озброєння Збройних сил України 23 серпня 2020 року.

Після цієї події стало відомо про завершення співпраці у розробці з українським виробником АТ «АвтоКрАЗ» та перехід на шасі марки TATRA.

Запуск протикорабельної ракети комплексу «Нептун»

Комплекс «Нептун» оснащено крилатими ракетами Р-360, які здійснюють політ на надмалих висотах на дальність близько 300 км. Ракета має стартовий та маршовий (основний) двигуни.

Першій є модифікованим твердопаливним стартовим прискорювачем від зенітної ракети С-125. Основний турбореактивний двигун МС-400 вироблено компанією «Мотор Січ».

В інтерв’ю телеканалу Апостроф (проект Security Talks) генеральний директор Держ ККБ «ЛУЧ» Олег Коростельов розказав, що Міністерство оборони України планує замовити ще один дивізіон берегового ракетного комплексу «Нептун».

«Нептун» ВМС України Закупівлі КБ «ЛУЧ» Олексій Неїжпапа Протикорабельні ракети (ПКР) Україна Флот