fbpx
Перший P-8A Poseidon для Норвегії вперше піднявся у небо

Перший P-8A Poseidon для Норвегії вперше піднявся у небо

Boeing P-8 Poseidon Авіабудування Авіація Королівські ПС Норвегії Морська авіація Норвегія Світ США

Перший морський патрульний літак P-8A Poseidon для Норвегії здійснив свій перший випробувальний політ.

Про це інформує Мілітарний.

Норвезьке агентство оборонних матеріалів повідомило, що перший морський патрульний літак P-8A Poseidon вперше піднявся у небо, пише Naval News. Новий літак призначений для Королівських ВПС Норвегії.

Політ відбувся 10 серпня на заводі в Рентоні в передмісті Сіетла (США). Метою якого було випробування двигунів, технічних систем та переміщення його до об’єктів, де буде встановлено військове обладнання.

Перший P-8A Poseidon для Норвегії, 12 липня був викочений із ангару для фарбування компанії Boeing у Сіетлі.

Загалом п’ять патрульних P-8 замінять норвезький авіапарк з шести P-3 Orion та трьох реактивних DA-20.

Також, норвезькі ВПС розкрили назви п’яти своїх літаків P-8A Poseidon: Vingtor, Viking, Ulabrand, Hugin і Munin. Ці імена прийшли зі скандинавської міфології і продовжують майже 80-річну традицію, яка почалася, коли назви Vingtor, Viking і Ulabrand використовувалися на норвезьких патрульних літаках PBY-5 Catalina в 1942 році.

Boeing P-8A – патрульний протичовновий літак, який призначений для виявлення та знищення підводних човнів противника в районах патрулювання. Також він може здійснювати розвідку та брати участь в протикорабельних та рятувальних операціях.

Літак був створений на базі цивільного пасажирського літака Boeing 737—800. Військово-морський флот США погодив виробництво літака у серпні 2010 року.

Він призначений для виявлення та знищення підводних човнів противника в районах патрулювання. Також він може здійснювати розвідку та брати участь в протикорабельних та рятувальних операціях.

Літак може нести до 9 тонн озброєння, для яких передбачено 6 зовнішніх точок підвіски та 5 внутрішніх. На які можуть встановлюватись протикорабельні та крилаті ракети, торпеди, морські міни та авіабомби.

Патрульний протичовновий літак Boeing P-8A Poseidon

В 2013 році  P-8 Poseidon став на озброєння авіації флоту США, де замінив основний протичовновий літак ВМФ США P-3C, який перебував на озброєнні з 1960- х років.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Boeing P-8 Poseidon Авіабудування Авіація Королівські ПС Норвегії Морська авіація Норвегія Світ США