fbpx
Пілоти ЗСУ завершили ознайомчу підготовку на винищувачах Gripen

Пілоти ЗСУ завершили ознайомчу підготовку на винищувачах Gripen

JAS 39 Gripen Авіація Винищувач Військова допомога Європа Навчання ПС ЗСУ Світ Україна Швеція

Українські бойові пілоти завершили ознайомчу підготовку на винищувачах JAS 39 Gripen.

Про це 14 вересня повідомив міністр оборони Швеції Пол Йонсон.

Тестування льотчиків ЗСУ на шведських бойових літаках почалося у серпні 2023 року.

“Ознайомча підготовка завершена, і згідно з доповіддю, яку я отримав від  збройних сил, підготовка пройшла добре”, — зазначив міністр.

Підготовка українських військових льотчиків передбачала підготовку на тренажерах та виконання практичних польотів на винищувачах JAS 39 Gripen.

Курс підготовки також включав навчання для наземного технічного персоналу з обслуговування шведських бойових літаків.

За словами Йонсона, досвід, отриманий під час цієї підготовки, стане основою для визначення того, чи є умови для відправки літаків Gripen в Україну.

Нагадаємо, 19 серпня, під часи візиту до Швеції президент України Володимир Зеленський заявив, що пілоти Повітряних сил ЗСУ тестують шведські винищувачі JAS 39 Gripen.

На тести приїхало кілька досвідчених українських бойових пілотів, повідомив міністр оборони Швеції.

Нещодавно “Мілітарний ” повідомляв, що уряд Швеції хоче дослідити можливість відправки винищувачів JAS 39 Gripen в Україну.

Вони хочуть з’ясувати, як можлива передача бойових літаків вплине на обороноздатність країни і як швидко Королівські повітряні сили зможуть отримати нові винищувачі на заміну. Збройні сили Швеції мають надати свою відповідь у листопаді, після чого уряд країни зможе вирішити, чи варто відправляти винищувачі в Україну.

JAS-39 Gripen Фото: Saab

SAAB JAS 39 Gripen – шведський багатоцільовий одномоторний винищувач 4-го покоління, виробництва шведської аерокосмічної компанії Saab. Літак стоїть на озброєнні Швеції, Таїланду, Чехії, Угорщини, ПАР та Бразилії.

JAS 39 Gripen Авіація Винищувач Військова допомога Європа Навчання ПС ЗСУ Світ Україна Швеція