fbpx
Північна Македонія стала членом НАТО

Північна Македонія стала членом НАТО

Македонія НАТО Світ

Північна Македонія в п’ятницю, 27 березня, офіційно стала 30-м членом Північноатлантичного Альянсу.

“Північна Македонія тепер є частиною сім’ї НАТО, сім’ї з 30 націй та понад одного мільярда людей. Сім’ї, що заснована на впевненості, що з якими викликами ми б не стикалися, ми є сильнішими та більш захищеними разом”, – заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Раніше через суперечку щодо назви країни сусідня Греція блокувала початок переговорів про вступ цієї країни до Північноатлантичного Альянсу.

30 березня прапор Північної Македонії буде піднятий разом з прапорами інших 29 країн-членів НАТО над штаб-квартирою Альянсу в Брюсселі.

Та через пандемію коронавірусу президент Північної Македонії Стево Пендаровський заявив, що “ми не можемо радіти та відзначати цю подію як слід”. “Але це історичний успіх, який після трьох десятиліть незалежності остаточно підтвердив безпеку Македонії та гарантії нашого майбутнього. Вітаю усіх! Ми це заслужили”, – зазначив він.

Прапор НАТО. Фото з відкритих джерел

Своєю чергою держсекретар США Майк Помпео наголосив, що членство балканської країни в НАТО “підтримає більшу інтеграцію, демократичні реформи, торгівлю, безпеку та стабільність у регіоні.

Вступ Північної Македонії також підтверджує іншим претендентам, що двері НАТО залишаються відчиненими для тих країн, які бажають і здатні провести реформи, що відповідають високим стандартам НАТО, та прийняти обов’язки та переваги членства”.

Постійний представник США при НАТО Кей Бейлі Гатчісон також привітала Македонію у відеозверненні:

Нагадаємо, що вступу Північної Македонії до НАТО передував тривалий конфлікт країни з сусідньою Грецією. Вона наполягала, що Македонія привласнила назву в однієї з північних грецьких провінцій та блокувала діалог щодо її членства в НАТО та ЄС.

У лютому 2019 року ця країна змінила свою назву на Північна Македонія.

Країни члени НАТО у Європі

24 березня цього року Рада ЄС з закордонних справ ухвалила рішення про початок переговорів про членство Північної Македонії в Європейському Союзі.

Нагадаємо, сили Македонії допомагають НАТО в місії у Афганістані.

Збройні сили Македонії в Афганістані.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Македонія НАТО Світ