fbpx
Північнокорейський дрон Saebyeol-4 використовує елементи китайського винищувача J-7

Північнокорейський дрон Saebyeol-4 використовує елементи китайського винищувача J-7

RQ-4 Global Hawk Авіабудування Азія БпА (Безпілотні апарати) Китай (КНР) Північна Корея (КНДР)

У новому північнокорейському стратегічному розвідувальному безпілотнику Saebyeol-4 використовуються елементи китайського винищувача Chengdu J-7.

Про це повідомляє південнокорейський оглядач авіації Minseok (James) Kim у своєму X (ex-Twitter).

Державні ЗМІ КНДР нещодавно оприлюднили відео огляду безпілотника лідером країни Кім Чен Ином, завдяки цьому вдалося отримати детальні зображення безпілотника у задовільній якості.

Оглядач звернув увагу на шасі, яке взяте з китайського винищувача J-7. Компонування шасі не змінилося, однак колеса основної стійки були переорієнтовані з внутрішнього на зовнішнє положення. При цьому передня стійка жодних змін не зазнала.

Відповідно, це може свідчити про те, що безпілотник був спроєктований з використанням готових рішень, частина з яких могла бути змінена у процесі розробки.

Можна лише припускати які елементи в Saebyeol-4 були запозичені в інших літальних апаратів, використання елементів J-7 підказує, що могли бути використані й інші вузли та агрегати цього винищувача.

“Мілітарний” у липні 2023 року повідомляв про першу демонстрацію цього безпілотника.

Візуально Saebyeol-4 нагадує американський стратегічний розвідувальний безпілотник RQ-4 Global Hawk, а конкретніше його модифікацію Rangehawk.

Точні технічні характеристики північнокорейської копії невідомі, однак Minseok (James) Kim припускає, що його злітна вага обмежена 9-тьма тоннами.

Це припущення він зробив на основі технічних характеристик шасі J-7, яке розраховане на літальні апарати вагою до 9,1 тонни.

З упевненістю можна стверджувати, що північнокорейський Saebyeol-4 поступається у своїх характеристиках американському RQ-4 Global Hawk через те, що КНДР має обмежений доступ до сучасних mil-spec технологій.

Відповідно, найімовірніше у БПЛА застосовуються північнокорейська та китайська електроніка.

RQ-4 Global Hawk Авіабудування Азія БпА (Безпілотні апарати) Китай (КНР) Північна Корея (КНДР)