fbpx
Почесні найменування присвоєно 27 бригаді та 9 полку НГУ

Почесні найменування присвоєно 27 бригаді та 9 полку НГУ

НГУ

Президент Володимир Зеленський присвоїв 27 бригаді та 9 полку Національної гвардії України почесні найменування.

Про це повідомляється на сайті Президента України.

“Присвоїти 27 бригаді Національної гвардії України почесне найменування «Печерська» та надалі іменувати її — 27 Печерська бригада Національної гвардії України”, – повідомляється в указі №109/2020

Іншим указом №108/2020 Президент присвоїв ім’я Героя України лейтенанта Богдана Завади 9 полку оперативного призначення Нацгвардії.

Указ президента

Згідно з документами почесні найменування присвоєно “Ураховуючи бойові заслуги, мужність, високий професіоналізм та зважаючи на зразкове виконання поставлених завдань особовим складом” бригади та полку.

27 Печерська бригада

Бригада була створена наказом Міністра внутрішніх справ України від 03.01.2006 № 2 як 48 полк для виконання завдань конвоювання, екстрадиції, охорони підсудних, охорони громадського порядку, участі у здійсненні заходів, пов’язаних з припиненням збройних конфліктів та провокацій на державному кордоні, забезпечення територіальної цілісності та суверенітету України.

У 2009 році полк реорганізовано у 27 бригаду.

З початком збройної агресії на територію України у 2014 році, доукомплектувавшись військовослужбовцями, призваними під час мобілізації на особливий період та добровольцями, бригада прийняла активну участь у її відсічі в ході проведення антитерористичної операції.

З 2014 по 2020 роки від військової частини відряджалось 43 ротації особового складу на схід України для участі в проведені антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил.

Національна Гвардія України. Фото: ngu.gov.ua

Військовослужбовці бригади виконували бойові завдання у населених пунктах: Слов’янськ, Краматорськ, Маріуполь, Червоний Лиман, Дебальцеве, Станиця Луганська, Бахмут, Золоте, Волноваха, Виноградне, Попасна, Євсуг, Вуглегірськ, Миронівське, Логвіне, Мар’янка, Авдіївка та інших.

У ході бойових дій загинуло 25 військовослужбовців військової частини, 118 отримали поранення.

За час антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил половина особового складу бригади отримали статус учасника бойових дій, 181 військовослужбовець нагороджений державними нагородами.

9 полк оперативного призначення імені Героя України лейтенанта Богдана Завади

Був створений наказом Міністра внутрішніх справ України від 01.06.1994

Полк спеціального призначення, реорганізований у 2014 році в полк оперативного призначення для виконання завдань із захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян.

У березні-травні 2014 року особовий склад військової частини виконував службово-бойові завдання з припинення масових порушень громадського порядку та проявів сепаратизму в містах Луганську та Донецьку, а у червні-липні в Слов’янську.

Військовослужбовці полку брали участь у бойових діях біля Савур-Могили, були задіяні у спеціальних операціях з визволення Червоного Лиману, Ямполя, Миколаївки Донецької області, знешкоджували диверсійно-розвідувальні групи противника під Маріуполем.

16 липня 2014 року біля прикордонного села Маринівка у Донецькій області в бою з переважаючими силами та бронетехнікою противника, прикриваючи товаришів, підбивши ворожий БТР загинув командир роти 9 полку лейтенант Богдан Завада, удостоєний у подальшому звання Герой України (посмертно).

Національна Гвардія України. Фото: З відкритих джерел

З 2014 по 2020 роки військовою частиною здійснено 17 ротацій особового складу на схід України для участі в проведенні антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил.

У ході бойових дій загинуло 3 військовослужбовці військової частини, 3 отримали поранення.

За час антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил 1931 військовослужбовець отримав статус учасника бойових дій, 29 нагороджені державними нагородами.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

НГУ