fbpx
Поліція доставлятиме ухилянтів до військоматів

Поліція доставлятиме ухилянтів до військоматів

Військова поліція Призов (Строкова служба) Україна

Національна поліція України доставлятиме ухилянтів до військоматів (територіальних центрів комплектування) у разі затвердження Верховною Радою законпроєкту № 3553.

Про це повідомляє Ukrainian Military Pages.

15 вересня законопроєкт вже було схвалено у першому читанні.

Відповідно до законодавчої ініціативи зміни вносяться до статті 259 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка передбачатиме, що у разі вчинення особою правопорушень, передбачених статтями 210 (Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами законодавства про військовий обов’язок і військову службу) та 210-1 (Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію), та в разі наявності обставин, зазначених у частині першій цієї статті (з метою складення протоколу), за зверненням військового комісара порушник доставляється поліцейськими до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (нова назва військових комісаріатів).

Призов на строкову військову службу

У новій редакції викладена стаття 38 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу»:

Стаття 38. Обов’язки органів виконавчої влади, інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, посадових осіб, призовників, військовозобов’язаних та резервістів щодо виконання правил військового обліку
3. Органи Національної поліції України у встановленому законом порядку зобов’язані за зверненнями територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки доставляти до таких територіальних центрів осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Варто зазначити, що доставлення порушників це не нова норма, і зараз стаття 38 передбачає, що «Органи Національної поліції у встановленому законом порядку зобов’язані за зверненнями військових комісаріатів або органів місцевого самоврядування, що ведуть військовий облік, проводити розшук, затримання і доставку до військових комісаріатів громадян, які ухиляються від виконання військового обов’язку». Так що це швидше узгодження законодавства.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Військова поліція Призов (Строкова служба) Україна