fbpx
Полк Святослава Хороброго пройшов оцінювання НАТО першого рівня

Полк Святослава Хороброго пройшов оцінювання НАТО першого рівня

3 полк ССО ЗСУ ССО ЗСУ Україна Україна-НАТО

Полк Святослава Хороброго пройшов оцінювання НАТО першого рівня.

Про це інформує Мілітарний.

Командування Сил спеціальних операцій ЗС України повідомляє, що 3-й Полк Святослава Хороброго наразі успішно пройшов оцінювання першого рівня NEL-1 (Nato Evaluation). Це перший етап на шляху до залучення підрозділу до сил швидкого реагування НАТО – NRF (Nato Response Forces).

“Виходячи з досвіду міжнародних навчань, ми не відчуваємо різниці між своєю роботою та роботою партнерів з Альянсу. Ми повністю інтегрувались в процес планування та бойового управління, а також застосування наших підрозділів”, – прокоментував один із учасників міжнародного оцінювання.

На всіх етапах навчань спецпризначинців оцінювали представники Польщі та країн-партнерів, які входять до NATO Special Operations Headquarters – NSHQ.

Вони відмітили нашу здатність до перекидання сил та засобів, розгортання операційної бази, планування та проведення повного спектру спеціальних завдань, – йдеться в повідомленні.

Оцінюваний підрозділ визнали взаємосумісними з підрозділами альянсу, що дозволило присвоїти національну оцінку першого рівня NATO (NEL-1).

Вже незабаром другий підрозділ Сил спеціальних операцій буде проходити фінішну оцінку NEL-2, яка дасть змогу військовослужбовцям підрозділу підтримувати мир та безпеку не тільки в нашій країні, а й у світі, стоячи пліч-о-пліч з військовослужбовцями альянсу.

Взимку, цього року, ми повідомляли, що підрозділ ССО України вступить до Сил реагування НАТО та те, що він готується до проходження оцінювання першого рівня NEL-1. Це – складова перевірки та зворотнього зв’язку концепції оперативних можливостей Альянсу.

Боєць ССО ЗС України

За правилами НАТО, кандидатів у Сили реагування оцінюють саме під час міжнародних заходів підготовки. Задля цього влітку в Україні відбудуться багатонаціональні навчання Silver Saber – 21.

Участь у них окрім українських підрозділів мали взяти і польські партнери. Також очікувалося, що участь у навчаннях візьму і представники США.

Українські та польські спецпризначенці з Сил спеціальних операцій

Silver Saber – 21 є першим із двох етапів оцінювання підрозділу ССО України представниками НАТО. За умови вдалого складання іспитів міжнародним партнерам, іще одна частина українських SOF стане до бойового чергування у складі Сил реагування НАТО у 2022 році.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


3 полк ССО ЗСУ ССО ЗСУ Україна Україна-НАТО