fbpx
Польща придбає першу дослідну партію ПТРК Pirat

Польща придбає першу дослідну партію ПТРК Pirat

Mesko Польща ПТРК ПТРК Pirat Сусіди

Міністерство національної оборони Польщі підтвердило план закупівлі протитанкових керованих ракет Pirat у найближчий час.

Про це повідомляє польське оборонне видання Defence24 з посиланням на слова заступника міністра національної оборони Войцеха Скуркевича.

Про можливу закупівлю протитанкових керованих ракет Pirat запитала група лівих депутатів на чолі з Павлом Крутулом. Войцех Скуркевич заявив, що “у найближчі місяці в рамках програми Pustelnik планується контрактувати першу дослідну партію ракет Pirat.”

Укласти контракт планують після завершення заводських випробувань.

Також заступник міністра оборони додав, що Польща планує розпочати дослідно-конструкторські роботи для розробки протитанкової ракети нового покоління. А згодом взагалі планує створити повністю новий протитанковий комплекс.

ПТРК Pirat

Pirat — це польська легка протитанкова ракета. ПТРК став результатом співпраці між українським підприємством «Луч» та польською компанією Mesko.

Польська ракета, на відміну від серійних українських протитанкових ракет, наводиться на ціль за допомогою лазерного підсвічування, промінь якого формує на цілі точку, у яку має влучити ракета. Пристрій лазерного підсвічуваня можна встановити як на пусковій, так і окремо.

Максимальна дальність стрільби в піхотному варіанті ПТРК Pirat становить 2500 м. Ракета може бути обладнана бойовими частинами трьох типів – кумулятивною, термобаричною та осколково-фугасною.

Ракета калібру 107 мм запускається з транспортно-пускового контейнера (ТПК) довжиною 1180 мм. Маса спорядженого ТПК з ракетою – 15 кг.

Система наведення Pirat розробки польської компанії CRW Telesystem-Mesko дозволяє використовувати всі системи підсвітки цілі, що відповідають стандарту НАТО. Тому ракети Pirat можуть керуватися системами лазерного наведення країн блоку НАТО, а цілевказівна система Pirat може використовуватись для наведення керованого озброєння, такого як бомби Paveway і Laser JDAM, ракети Hellfire або навіть MAM-C і MAM-L, що застосовуються у БПЛА Bayraktar TB2.

Ракета ПТРК Pirat також набагато дешевша у виробництві, ніж сучасні протитанкові ракети. Так, одна ракета польського ПТРК коштує лише 1/3 вартості ракети до ПТРК Javelin, які наразі використовує польське військо.

Такий дешевий та водночас ефективний протитанковий засіб може стати цінним доповненням у системі протитанкової оборони, особливо з огляду на високу насиченість бойовими машинами потенційного супротивника.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255
  • ETH 0xeEAEAd0d28ea8e0cdadB2692765365e7F54004a3

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Mesko Польща ПТРК ПТРК Pirat Сусіди