fbpx
Польща відправила Україні 10 танків Leopard 2 та підготовлені екіпажі

Польща відправила Україні 10 танків Leopard 2 та підготовлені екіпажі

Бронетехніка Військова допомога Навчання Польща Танки Leopard 1/2 Україна

Польський уряд передав Україні останні 10 із 14 танків Leopard 2A4 та завершив навчання українських танкістів.

Про це заявив віцепрем’єр-міністр і міністр оборони Польщі Маріуш Блащак.

Ми передали Україні ще 10 танків Leopard 2A4, також завершився процес навчання українських танкістів на цих бойових машинах. Нам вдалося зібрати цілий батальйон Leopard 2A4. Таким чином ми як частина міжнародної коаліції підтримуємо Україну“, – сказав Блащак на брифінгу.

Він зазначив, що до складу переданого Україні танкового батальйону увійшли по 8 танків з Канади й Норвегії та 6 танків з Іспанії.

Танки Leopard 2, які Польща передала Україні. 24.02.2023. Україна. Фото: Денис Шмигаль

Міністр оборони також підкреслив, що українські військові, які тренуються на полігоні у Свєнтошуві на танках Leopard 2, вже завершили навчання.

Це військові, які вже мають досвід, служать у бронетанкових військах, але, звісно, ​​використовували пострадянську техніку. Я мав можливість поговорити з ними, це солдати, які воюють роками (…) вони приєдналися до української армії у 2014 році, після нападу Росії на Україну. Це високомотивовані військові, які приїхали до Польщі практично з передової, військові, які за короткий час набули відповідних навичок“, – сказав Блащак.

Відомо, що до Польщі прибуло 105 українських військовослужбовців – 84 особи у складі 21 танкового екіпажу та 21-ї особи технічного персоналу.

Розбудова ремонтних хабів для Leopard 2

Маріуш Блащак також заявив, що польський уряд розпочав процес організації сервісного центру на території Польщі, який буде відповідати за обслуговування та ремонт танків, які прибули або прибудуть найближчим часом в Україну.  

Я говорив про це зі своїм німецьким колегою (Борисом Пісторіусом – ред.), запчастини для цих танків – виклик. Двадцять років тому виробництво цих деталей було припинено, але ми готові його відновити, звісно, ​​у співпраці з німцями“, – сказав Блащак.

За словами прем’єр-міністра, сервісний центр розгорнуть на бронетанковому заводі Bumar-Łabedу в місті Глівіце, що на південному заході Польщі.

Раніше, під час прес-конференції 7 березня, Маріуш Блащак заявив, що польська оборонна промисловість готова виробляти запчастини до німецьких танків.

Однак для цього підприємствам необхідно отримати відповідну технічну документацію, яка належить виробнику танків Leopard – німецькій компанії Rheinmetall.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255
  • ETH 0xeEAEAd0d28ea8e0cdadB2692765365e7F54004a3

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Бронетехніка Військова допомога Навчання Польща Танки Leopard 1/2 Україна