fbpx
Польща вирішила будувати національні фрегати

Польща вирішила будувати національні фрегати

НАТО Польща Світ Суднобудування Сусіди Флот Фрегати

Польська національна програма військового кораблебудування Miecznik еволюціонує в бік будівництва фрегатів.

Про це доповідає Мілітарний з посиланням на польські медіа.

Такий висновок можна зробити із заяв, що зробив міністр оборони Республіки Польща Маріуш Блащак в ефірі “Польського радіо”.

Зокрема, урядовець заявив, що “в рамках програми Miecznik будуть побудовані фрегати“.

Кораблі будуватимуться на польських суднобудівних заводах, ми використаємо потенціал, який є в Польщі, – сказав міністр.

Початково програма започатковувалася для будівництва патрульних кораблів. Втім, польські медіа відзначають, що термін “патрульний корабель прибережної зони” в назві програми Miecznik не є означенням класу корабля. Очікувалося, що це будуть кораблі близькі за характеристиками до корветів.

Блащак заявив, що польські фрегати матимуть систему ППО та ПРО, а також протикорабельне ударне озброєння. Щодо можливості знищувати підводні цілі міністр оборони Польщі не надав інформації.

Урядовець сказав, що ПКР будуть “подібні” до тих, які вже використовують Збройні сили. Можливо, мова йде про морську версію ракет NSM (береговий комплекс вже стоїть на озброєнні Польщі).

Одна з причин, чому Польща вирішила активувати свою “фрегатну” програму – складнощі у переговорах зі Швецією, у якої поляки хочуть купити підводні човни.

Скільки буде побудовано фрегатів на потужностях Польщі – невідомо. Блащак сказав, що хотів би мати серію з трьох кораблів.

Нагадаємо, що у Польщі вже є негативний досвід національної військової програми кораблебудівництва. Країна так і не змогла реалізувати корветну програму Gawron.

Планувалося побудувати 7 корветів з 2001 по 2009 роки з використанням німецького проєкту MEKO A-100. Однак через фінансові проблеми лише один корабель в 2019 році був введений до складу флоту  Польщі в надзвичайно “обрізаній” версії: без серйозного ЗРК, ПКР та торпедного озброєння. Корабель виконує функції сторожевого корабля, який має на озброєнні 76 мм та 30 мм гармати, 12,7 мм кулемети та ППО у вигляді комплекс з ракетами Grom (застосовуються в одноіменному ПЗРК).

 


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


НАТО Польща Світ Суднобудування Сусіди Флот Фрегати