fbpx
Помер командир російського корабля, що обіцяв влучити “Цирконом” у п’ятиповерхівку

Помер командир російського корабля, що обіцяв влучити “Цирконом” у п’ятиповерхівку

3М22 "Циркон" ВМФ Росії Втрати Росії Гіперзвукові ракети Європа Росія Світ Сусіди Флот

У Росії поховали колишнього командира флагмана Північного флоту ВМФ РФ — “Адмирал Горшков”, який обіцяв влучити ракетою “Циркон” у п’ятиповерхівку.

Про це повідомляють російські ЗМІ.

Поховання Ігоря Крохмаля відбулось у місті Санкт-Петербург. Він помер 22 грудня 2023 року на 52-у році життя.

Капітан Крохмаль став відомим завдяки одному із репортажів російського телебачення, де він заявив, що фрегат “Адмирал Горшков”, який на той момент був під його командуванням, здатний влучити ракетою “Циркон” у п’ятиповерхівку.

До цього, Крохмаль був командиром атомного ракетного крейсера “Петр Великий” та фрегата “Адмирал Касатонов”.

Фрегат “Адмирал Горшков”, яким командував померлий капітан став першим носієм сучасних гіперзвукових ракет “Циркон”.

Гіперзвукова ракета 3M22 “Циркон” розроблена підприємством “НПО машиностроения” для використання з корабельної універсальної вертикальної пускової установки 3С14. Офіційно ракета була прийняття на озброєння ВМФ РФ, 4 січня 2023 року, з прийняттям до складу Північного флоту фрегата “Адмирал Горшков”.

Наразі офіційно не повідомлялись точні тактико-технічні характеристики виробу, але за інформацією західних видань, дальність польоту ракети може складати від 600 до 1000 км.

Окупанти обстріляли Київ новітньою гіперзвуковою ракетою “Циркон”

Максимальна швидкість польоту ракети складає близько 8 мах. Вага бойової частини, оцінково 300-400 кг.

Як повідомляв “Мілітарний” раніше, під час ранкового ракетного удару по Україні, 7 лютого 2024 року, росіяни застосували новітню гіперзвукову крилату ракету “Циркон”.

Ракета була запущена з території тимчасово окупованого півострова Крим у сторону Києва. Як зазначає автор каналу, траєкторія ракети відрізнялась від траєкторії ракет “Оникс” та “Кинжал”, які використовувались раніше.

Під час польоту, ракета не подолала гіперзвуковий рубіж. Крім того, на місці влучення ракети були знайдені залишки, які ймовірно, належать ракеті 3M22 “Циркон”.

3М22 "Циркон" ВМФ Росії Втрати Росії Гіперзвукові ракети Європа Росія Світ Сусіди Флот