Португалія зафіксувала збільшену активність російських кораблів у своїх водах
Португальські військові фіксують підвищену активність російських кораблів у португальських водах в Атлантиці.
Про це повідомляє видання The Portugal News.
У португальських водах спостерігається збільшення трафіка російських кораблів. Про це журналістам повідомив начальник штабу португальського флоту адмірал Енріке Гувейя-е-Мелу.
«У наших водах відбувається транзит кораблів із Російської Федерації, дедалі інтенсивніший транзит, з півночі на південь і з півдня на північ», — заявив адмірал.
За словами адмірала, за дуже короткий період через португальські води пройшли дев’ять російських кораблів. Серед них два фрегати, корвет, два судна-заправники, три науково-дослідні судна і «шпигунський корабель, який зазвичай займається електронною розвідкою».
Адмірал Гувейя-е-Мелу заявив, що Військово-морські Сили Португалії уважно стежать за цим потоком російських кораблів.
«Наша відповідь на це — йти за ними, контролювати їх, тримати їх під постійним тиском своєю постійною присутністю», — сказав він журналістам.
У неділю 17 листопада 2024 року, Морське командування НАТО опублікувало допис, в якому показало спостереження команди португальського фрегата Dom Francisco de Almeida за російським Середнім розвідувальним кораблем проєкту 861М поблизу Португалії.
Незадовго до цього, 14 листопада 2024 року ірландські Військово-морські сили вивели російський дослідницький корабель «Янтарь» із виключної економічної зони Ірландії.
Російський корабель був помічений на схід від Дубліна і на південний захід від острова Мен, у зоні, де проходять важливі підводні трубопроводи й кабелі енергетичної та інтернет-мереж.
«Янтарь» офіційно класифікується як допоміжне океанографічне дослідницьке судно — носій підводних апаратів. Він підпорядковується Міністерству оборони Росії та не входить до складу Військово-морського флоту.
Корабель ВМС Ірландії James Joyce вивів російського розвідника з ірландської виключної економічної зони близько 3 години ночі 15 листопада, а Військово-повітряні сили країни продовжували стежити за його пересуванням.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.