fbpx
Пошкоджені HIMARS доправили на відновлення до США

Пошкоджені HIMARS доправили на відновлення до США

M142 HIMARS Артилерія Війна з Росією Ремонт/обслуговування техніки РСЗВ Світ США Україна Україна-США

До Сполучених Штатів доправили дві пошкоджені пускові установки ракетної артилерійської системи M142 HIMARS Сил оборони України.

Про це свідчать розпізнавальні знаки на машинах, які використовують українські військові.

Відео вивантаження машин опублікували на YouTube-каналі Dustin Weese.

Вони потребують ремонту та відновлення на потужностях країни-виробника.

Автор відео в описі розповів, що 10 лютого 2024 року український важкий транспортний літак Ан-124 приземлився у міжнародному аеропорту Гаррісбург у Міддлтауні, штат Пенсильванія, США.

З літака швидко розвантажили дві пошкоджені на війні в Україні пускові установки HIMARS. Після завантаження інших транспортних засобів армії США Ан-124 вилетів з американського аеропорту приблизно через дві години після прибуття.

Це перше публічно відоме підтвердження пошкодження цих машин. Наразі достеменно невідомо, що стало цьому причиною.

Пускові установки мають різний рівень пошкодження.

В однієї машини відсутнє праве переднє колесо під кабіною екіпажу та пошкоджено нижню частину шасі з правого боку, що характерно для підриву на міні чи іншому потужному вибуховому пристрої.

Інша пускова установка має пошкодження, швидше за все, від уламків. Отвори помітні на кабіні екіпажу, броньованому склі і самій поворотній направляючій для керованих реактивних снарядів.

Також у машини спущені колеса, що свідчить, що їх теж посікло уламками від розриву боєприпасу.

M142 HIMARS (High Mobility Artillery Rocket System – з англійської «високомобільна артилерійська ракетна система») встановлена на шасі шестиколісної тактичної вантажівки M1140 FMTV. Пускову установку можна використовувати як реактивну систему залпового вогню (РСЗВ) з високоточними боєприпасами різної дальності або як оперативно-тактичний ракетний комплекс.

M142 HIMARS Артилерія Війна з Росією Ремонт/обслуговування техніки РСЗВ Світ США Україна Україна-США