fbpx
Повернення захоплених кораблів: Україна надіслала ноту Росії

Повернення захоплених кораблів: Україна надіслала ноту Росії

ВМС України Керченська криза Керченська протока Російська агресія Чорне море

Міністерство закордонних справ України надіслало Росії ноту, в якій просить назвати координати та час, коли відбудеться повернення українських кораблів захоплених у нейтральних водах Чорного моря.

Про це заявив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко під час спільної пресконференції з головою МЗС Естонії Урмасом Рейнсалу.

Мова йде про повернення захоплених катерів “Нікополь” та “Бердянськ”, а також рейдовий буксир “Яни Капу”.

Пряма мова:

“Я продовжую говорити про те, що ми готові забрати кораблі, більше того МЗС надіслало ноту (Росії – ред.), в якій просило назвати координати та час, коли ми можемо забрати кораблі. Як я вже казав, я хочу подивитись, коли ми повернемо кораблі, чи залишились наслідки обстрілів цих кораблів, чи ця затримка пов’язана з тим, що вони поступово ремонтуються і зникають якраз ці жири від обстрілів наших кораблів”, – сказав міністр.

Захоплені рейдовий буксир "Яни Капу" та МБАКи "Бердянськ" та "Нікополь" у окупованій Керчі

Раніше адвокат українських військових моряків Микола Полозов в інтерв’ю для Крим.Реалії розказав, що ймовірно російська влада поверне захоплені катери “Нікополь” та “Бердянськ”, а також рейдовий буксир “Яни Капу” до кінця 2019-го року.

Нагадаємо, що 25 листопада 2018-го року в наслідок російської агресії у нейтральних водах Чорного моря Росія захопила 24 члени екіпажів корабельно-катерного угрупування, які рухались з порту Одеса до порту Маріуполь на Азовському морі.

Окрім військовослужбовців також було захоплено два малих броньованих артилерійських катери “Бердянськ” (P175) та “Нікополь” (P176), а також рейдовий буксир “Яни Капу” (A947).

7 вересня за результатами обміну до України було повернуто всіх військовополонених моряків, за рішенням Міжнародного трибуналу з морського права повернення українських кораблів мало відбутися разом з моряками і одразу.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

ВМС України Керченська криза Керченська протока Російська агресія Чорне море