fbpx
Повернення захоплених кораблів – хроніка

Повернення захоплених кораблів – хроніка

«Бердянськ» (P175) «Нікополь» (P176) «Яни Капу» (A947) ВМС України Керченська криза Керченська протока Крим Російська агресія Флот

Повернення захоплених двох малих броньованих артилерійських катерів “Бердянськ” (P175) та “Нікополь” (P176), а також рейдовий буксир “Яни Капу” (A947) має відбутися до зустрічі у “нормандському форматі”.

Про це повідомляє російське видання Комерсантъ

Зустріч у “нормандському форматі” має відбутися 9 грудня. Українські військові кораблі вже прямують до Одеси, всі деталі нижче.

Оновлення 19 листопада 18:40

Прибуття українських катерів “Нікополь”, “Бердянськ” та буксиру “Яни Капу”, які напередодні були повернені Росією і прямують в напрямку материкової України, очікується 20-21 листопада. Про це у коментарі  УНН розповів командувач ВМС ЗС України Ігор Воронченко.

“Проводиться переміщення (суден – ред.). Очікування – 20-21 числа”, – сказав співрозмовник агентства.

На питання про те, чи планується проведення експертизи суден, Воронченко повідомив, що було “здійснено попередній огляд”.

“Експертиза проводиться відповідними експертними організаціями, які мають відповідні права на це. Вона обов’язково буде проведена, коли вони прийдуть”, – додав він.

Оновлення 18 листопада 18:00

Відео виведення захоплених кораблів з окупованої Керчі:

Оновлення 17 листопада 15:30

Інформація щодо повернення кораблів підтверджується з декількох джерел.

Зокрема вже з’явились світлини буксирування російськими кораблями захоплених українських кораблів:

За інформацією видання Росія не буде віддавати зброю українських військових моряків, а також документи та радіостанції (ймовірно марки Harris вироблені у США), що були встановлені на кораблях.

Передача кораблів має відбутися у морі, куди його відбуксують російські буксири з окупованої Керчі, у визначеній точці їх мають зустріти українські судна та доставити до місця призначення.

Сьогодні, за даними системи AIS три українських буксири – SAPFIR, TITAN та HAJDAMAKA вирушили у Чорне море, ймовірно для того аби забрати захоплені Росією українські військові кораблі.

Зараз вони рухаються в одному напрямку по рекомендованому шляху судноплавства.

Раніше повернення кораблів в інтерв’ю Радіо Свобода розказав міністр закордонних справ Вадим Пристайко. За його словами, між Росією і Україною «є взаємодія» і процес повернення кораблів вже «на фінальному етапі».

Нагадаємо, що 25 листопада 2018-го року в наслідок російської агресії у нейтральних водах Чорного моря Росія захопила 24 члени екіпажів корабельно-катерного угрупування, які рухались з порту Одеса до порту Маріуполь на Азовському морі. Окрім військовослужбовців також було захоплено два малих броньованих артилерійських катери “Бердянськ” (P175) та “Нікополь” (P176), а також рейдовий буксир “Яни Капу” (A947).

7 вересня за результатами обміну до України було повернуто всіх військовополонених моряків, за рішенням Міжнародного трибуналу з морського права повернення українських кораблів мало відбутися разом з моряками і одразу.

«Бердянськ» (P175) «Нікополь» (P176) «Яни Капу» (A947) ВМС України Керченська криза Керченська протока Крим Російська агресія Флот