fbpx
Повернуті виробнику через браковані порохи міни досі не поставлені у ЗСУ – СБУ

Повернуті виробнику через браковані порохи міни досі не поставлені у ЗСУ – СБУ

«Українська бронетехніка» Артилерія Боєприпаси Виробництво боєприпасів Корупція СБУ Україна

Служба безпеки України викрила підприємців, які поставили до Збройних сил браковані артилерійські міни за контрактом на 270 млн гривень.

Про це повідомила пресслужба СБУ на своєму офіційному сайті.

Військові контррозвідники СБУ повідомили про викриття корупційної схеми, яка призвела до зриву державного замовлення на виробництво великої партії артилерійських мін для ЗСУ, яке уклали напередодні повномасштабного вторгнення РФ.

За даними слідства, до корупційної схеми були причетні керівники трьох приватних компаній, які отримали замовлення від Міністерства оборони України.

Підприємці мали відвантажити міни до лютого 2022 року, однак досі поставили  лише їхню частину. До того ж, поставлені боєприпаси виявились бракованими через використання в них неякісного пороху.

Технічний недолік поставлених боєприпасів унеможливлював їхнє застосування у бойових умовах і призводив до виведення з ладу міномету.

Після виявлення проблеми браковану партію повернули компаніям-виробникам для виправлення виявлених недоліків.

Втім, підприємці досі не усунули технічні несправності військової продукції і не поставили українським захисникам жодної одиниці боєприпасів згідно з держзамовленням.

Виробництво боєприпасів

Нагадаємо, у серпні міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін заявив, що Україна за останній місяць виробила вдвічі більше мінометних і артилерійських боєприпасів, ніж за весь 2022 рік.

Однак він визнав, що пройдуть роки, перш ніж Україна зможе виробити достатньо боєприпасів для задоволення поточних потреб.

Наразі Україна вже освоїла виробництво боєприпасів радянського калібру, таких як 122-мм та 152-мм снаряди. Проте українська армія поступово переходить на артилерію західного калібру 155-мм.

Наразі українська промисловість зосереджена на розгортанні виробництва 155-мм артилерійських снарядів стандарту НАТО. Очікується, що його запуск відбудеться вже до кінця 2023 року.

«Українська бронетехніка» Артилерія Боєприпаси Виробництво боєприпасів Корупція СБУ Україна