fbpx
“Повернись живим” оснащує “нічні” штурмові підрозділи

“Повернись живим” оснащує “нічні” штурмові підрозділи

Волонтери Піхотне озброєння Повернись живим Спорядження Україна

Фонд допомоги армії “Повернись живим” придбав прицільні засоби для укомплектації “нічних” штурмових груп ЗСУ.

Новину оприлюднила пресслужба фонду у своїх соцмережах.

Благодійники придбали 120 коліматорних прицілів EOTech для стрілецької зброї загальною вартістю у 3 960 000 гривень. Вони були передані у штурмові підрозділи однієї із бригад ЗСУ.

Така кількість дозволить оснастити 3 посилені штурмові взводи або ж 2 “нічні” роти, які братимуть участь у відбитті позицій окупантів в темну пору доби“, – заявляють у фонді.

Коліматорні приціли дозволять піхотинцям влучно вести вогонь зі стрілецької зброї в темну пору доби у комбінації з пристроями нічного бачення. Це було б неможливим при застосуванні базових механічних прицілів.

Нічні штурмові дії залишаються рідкістю, проте вони дозволяють отримати суттєву перевагу над ворогом, що погано оснащений засобами виявлення, наприклад, пристроями нічного бачення або тепловізорами.

У комбінації з атаками в день це може суттєво підвищити тиск на ворожі позиції та сильно їх ослабити, таким чином прискоривши просування на напрямку.

Окрім прицілів “Повернись живим” також закуповує у великих кількостях безпілотники “взводного” рівня, у тому числі квадрокоптери DJI Mavic 3 з тепловізійною камерою, що здатні забезпечити розвідку для підрозділу вночі.

Також фонд відкрив напрямок із підготовки українських “влучних стрільців“, також відомих як марксмени, котрі мають забезпечувати високоточний вогонь по живій силі супротивника на коротких відстанях.

Спеціально підготовлені бійці посилюють українські піхотні підрозділи збільшуючи їх вогневу потужність. Це має позитивно вплинути на роботу підрозділу на штурмах та в активній обороні.

Випускники курсів отримують від фонду оптичні приціли, зокрема, тепловізійні, котрі дозволять марксменам працювати в темну пору доби та за поганих метеоумов.

Відомо, що таким чином у рамках проєкту інструктори фонду вже підготували бійців штурмової бригади Нацполіції «Лють».

Волонтери Піхотне озброєння Повернись живим Спорядження Україна