fbpx
«Повернись живим» та «Нова пошта» передали командні пункти для ППО

«Повернись живим» та «Нова пошта» передали командні пункти для ППО

Війна з Росією Волонтери Повернись живим ППО та ПРО ПС ЗСУ Україна

Українські Повітряні сили отримали рухомі пункти управління для протиповітряної оборони.

Їх передав фонд компетентної допомоги армії «Повернись живим» разом із «Новою поштою».

Рухомі командні пункти (РКП) – це остання складова їхнього спільного проєкту з посилення  спроможностей протиповітряної оборони, який дістав назву «Запакуй небо — прокачай ППО».

РКП отримають охоронці неба з повітряного командування «Центр» Повітряних сил ЗСУ.

З міркувань безпеки точну кількість переданих РКП не називають.

Однак у фонді зазначили, що виготовленої для військових кількості рухомих командних пунктів вистачить, щоб повністю закрити нагальну потребу цього повітряного командування у такій техніці.

Рухомі командні пункти — це розробка благодійного фонду «Повернись живим» та військових протиповітряної оборони.

Створені на базі повнопривідних вантажівок і продумані до дрібниць, ці пересувні житлові та робочі модулі мають повну енергетичну і теплову незалежність.

«РКП — це мозок операцій з прикриття українського неба і місце, звідки за лічені секунди віддаватимуться накази на збиття ворожих ракет, безпілотників та літаків», – розповіли у фонді.

Спільний проєкт фонду «Повернись живим» та компанії «Нова пошта» під назвою «Запакуй небо – прокачай ППО» стартував 1 червня 2023 року. Його метою було зібрати 330 мільйонів гривень на зв’язок та рухомі командні пункти для ППО. Обладнання допомагає захисникам неба завжди бути на зв’язку та ще швидше реагувати на ворожі повітряні атаки.

Нагадаємо, що у січні цього року в межах цього проекту повітряному командуванню «Центр» ПС ЗСУ передали комплексні апаратні звʼязку (КАЗи).

А у жовтні торік мобільні вогневі групи ППО отримали перші спеціально розроблені телекомунікаційні комплекти. Вони допомагають українським військовим збивати ворожі ракети та безпілотники.

Війна з Росією Волонтери Повернись живим ППО та ПРО ПС ЗСУ Україна