fbpx
“Повернись живим” вкладе 200 млн у зв‘язок “Бригад наступу”

“Повернись живим” вкладе 200 млн у зв‘язок “Бригад наступу”

Волонтери ЗСУ Повернись живим Радіозв'язок Україна

Українські благодійники вкладуть значні кошти у розгортання зв‘язку та управління в новостворених частинах Сил оборони.

У благодійній організації «Міжнародний благодійний фонд Повернись живим» розповіли, що вкладуть у проєкт понад 200 мільйонів гривень.

Кошти витратять на посилення зв‘язку, ситуаційної обізнаності та керованості новостворених бригад Збройних сил України.

Тисячі цифрових захищених радіостанцій, різноманітних антен, ноутбуків, моніторів, камер, акумуляторів, генераторів, старлінків, кілометри кабелів — сотні одиниць номенклатури закуплено, купується або передається вже сьогодні.

Від якості зв‘язку, управління та ситуаційної обізнаності значною мірою залежить результат будь-якої операції — чи то наступу, чи оборони.

Передане українським військовим обкладення для зв'язку та управління від фонду «Повернись живим». Березень 2023. Україна. Фото зі сторінки фонду

«Це основа основ. І це те, у що потрібно першочергово вкладатися задля реалізації потенціалу всієї тієї західної техніки та озброєння, що ми отримуємо», – розповів директор фонду Тарас Чмут.

Цього тижня три частини отримали від фонду мережеве обладнання, засоби спостереження, живлення і техніку для командних пунктів на 4,779,518 гривень.

Було передано:

  • 24 портативні зарядні станції;
  • 22 місткі акумуляторні батареї;
  • 21 ноутбук, 15 телевізорів, 9 моніторів, 7 медіаплеєрів, 17 кабелів HDMI і 4 принтери для облаштування командних пунктів;
  • 16 терміналів Starlink, 12 маршрутизаторів, 10 роутерів, 4 комутатори, 2 радіосканери та 2 набори конекторів й 11 — інструменту для роботи з мережевим обладнанням;
  • 16 потужних камер відеоспостереження;
  • 11 генераторів (дизельних та інверторних), а також 7 перетворювачів напруги й 8 інжекторів;
  • 8 жорстких дисків і 28 карт памʼяті;
  • 3 мобільні комплекси спостереження для моніторингу обстановки на фронті з безпечної позиції;
  • 6,4 км різноманітного кабелю для налагодження внутрішніх мереж звʼязку підрозділів.
Передане українським військовим обкладення для зв'язку та управління від фонду «Повернись живим». Березень 2023. Україна. Фото зі сторінки фонду

Зараз в Україні формують десятки нових бойових частин — «ударний кулак» для звільнення українських територій.

«Держава та партнери забезпечать зброєю, формою, засобами захисту і купою всього іншого. Але далеко не всім. І тут плече підставить волонтерський рух», – зазначив Тарас Чмут.

Нагадаємо, великий контрнаступ України на російські окупаційні сили очікують у другій половині весни. Про невідкладність наступу говорив напередодні міністр оборони США Ллойд Остін, заявивши, що «Україна не може гаяти час».

Міністр оборони США Ллойд Остін

«Ми повинні швидко і повністю виконати наші обіцянки. Це передбачає доставку нашої бронетехніки на поле бою і забезпечення того, щоб українські солдати якнайшвидше отримали підготовку, запасні частини і технічну підтримку, необхідну їм для використання цих нових систем», – підкреслив Остін.

Волонтери ЗСУ Повернись живим Радіозв'язок Україна