fbpx
Повітряні сили Алжиру замовили шість турецьких БпЛА Aksungur

Повітряні сили Алжиру замовили шість турецьких БпЛА Aksungur

Turkish Aerospace Industry (TAI) Алжир БпА (Безпілотні апарати)

Алжир збирається стати першим експортним клієнтом, який використовуватиме турецький БПЛА Aksungur в Північній Африці. Повітряні сили Алжиру замовили шість турецьких безпілотників у Turkish Aerospace.

Про це повідомляє видання Shepard.

Aksungur – це безпілотний літальний апарат турецької компанії Turkish Aerospace Industry (TAI).

Безпілотник є двомоторною версією вже існуючого БПЛА серії TAI Anka з більшим корисним навантаженням та тривалістю польоту. Він призначений для тривалого спостереження, розвідки, морських патрульних місій або як безпілотний бойовий літальний апарат.

За розмірами літак сягає 12 метрів в довжину і 3 метри у висоту, має трьохстійкове шасі. Його крила зроблені по схемі “високоплан” і мають невеликі зацінцівки на крях, а їхній розмах сягає 24 метрів. Літак оснащений двома дизельними двигунами з подвійним турбонаддувом PD-170, розробленими Tusaş Engine Industries (TEI).

За словами виробника, Aksungur може здійснювати крейсерський політ із максимальною швидкістю 180 км/год і піднімати максимальне корисне навантаження 750 кг до висоти 7600 м або ж підняти до 11000 м з 150 кг корисного навантаження.

За потреби Aksungur може працювати у повітрі як ретранслятор даних у випадку виведення з ладу телефонних вишок.

Безпілотник також оснащений супутниковою системою керування та системою супутникового зв’язку через турецькі супутники TURKSAT.

В якості корисного навантаження у Aksungur є оптико-електронна система спостереження, камера з об’єктивом з широким кутом огляду та станція радіолокації з режимом синтезованої апертури.

Для виконання ударних завдань Aksungur може нести кероване озброєння на шести підкрилових вузлах підвіски, включаючи керовану авіаційну бомбу TEBER-81 (МК-81 з лазерним наведенням) та TEBER-82 (МК-82 з лазерним наведенням), HGK-3, KGK, керовані по лазерному променю 70-мм ракети Cirit та вільнопадаючі бомби MAM-L та MAM-C.

У безпілотник інтегровано вітчизняний турецький модульний боєприпас Kuzgun з  турбореактивним двигуном, який досягає дальності польоту у 250 км. Боєприпас за потреби може оснащуватись різними бойовими частинами – уламково-фугасною, термобаричною або кумулятивною, а для наведення використовує інерціальну систему наведення та GPS.

Продовжуються зусилля з інтеграції в Aksungur акустичної системи стеження, що отримала назву sonobuoy і дозволяє виявити та ідентифікувати підводні судна.

 

Turkish Aerospace Industry (TAI) Алжир БпА (Безпілотні апарати)