fbpx
Повітряні сили Франції отримали перший Rafale у версії F4.1

Повітряні сили Франції отримали перший Rafale у версії F4.1

Dassault Aviation Rafale Авіабудування Авіація ПКС Франції Франція

Французькі військові отримали перший багатоцільовий винищувач Rafale F4.1.

Перший літак передали Центру військової авіаційної експертизи, розташованому на 118 авіабазі у місті Мон-де-Марсан.

Винищувальна та експериментальна ескадрилья 1/30 Côte d’Argent має оголосити першу оперативну здатність літака, а потім ввести в експлуатацію цю нову версію.

Перший Rafale F4.1 є одним із F3R, які ми відправили до Центру льотних випробувань Головного управління озброєнь в Істрі для оновлення  програмного забезпечення. Інші абсолютно нові літаки будуть надходити безпосередньо з виробничих ліній Dassault і доповнять парк винищувачів, які поступово відправляються в Істр для переходу від стандарту F3R до F4.1“, – пояснив підполковник Гійом, другий командувач експериментальної ескадрильї 1/30 Côte d’Argent.

Військові винищувальної та експериментальної ескадрильї 1/30 Côte d'Argent, 5 березня 2023 Фото: ПКС Франції

Другий Rafale F4.1 мають передати вже наступного тижня. З цього моменту розпочнеться перший етап прийняття літака у експлуатацію.

Все облаштовано так, щоб якнайшвидше дозволити використання Rafale F4.1 для виконання навчальних місій.

Наступний етап складається із затвердження перших експлуатаційних можливостей, а потім відбудеться остаточний – повне введення в експлуатацію.

ПКС Франції отримали перший F4.1 Rafale, березень 2023 Фото: ПКС Франції

Нагадаємо, розробка стандарту Rafale F4 розпочалася на початку 2019 року. Міністерство оборони Франції повідомило про контракт на оновлення і майже одразу після сертифікації стандарту F3-R.

У 2021 році міністерство оборони Франції повідомило про тестування літака.

В оновленій версії Rafale F4.1 є інтеграція шоломного прицілу з новим озброєнням вагою 1000 кг, покращена система керування вогнем “повітря-повітря” та “повітря-земля”. Також покращена система самозахисту та капсула TALIOS.

В січні цього року стало відомо, що Dassault Aviation відновлює постачання винищувачів Rafale Франції після 4-річної перерви.

Dassault Aviation Rafale Авіабудування Авіація ПКС Франції Франція