fbpx
Повітряні сили показали бомби JDAM-ER

Повітряні сили показали бомби JDAM-ER

Авіаційне озброєння Бом Винищувач Військова допомога МиГ-29 ПС України США Україна

Повітряні сили Збройних Сил України привітали Сполучені Штати з Днем незалежності, розписавши бомби JDAM-ER і протирадіолокаційні ракети HARM.

Фото з привітаннями опублікував командувач Повітряних сил Микола Олещук.

«Від імені колективу Повітряних сил Збройних Сил України маю честь привітати американський народ з цією найважливішою датою в історії Сполучених Штатів Америки», – йдеться в повідомленні.

Військові опублікували фото високоточних бомб JDAM-ER з вітальними написами. Це фактично перше фото цих бомб на озброєнні України.

«Я дякую народу та уряду Сполучених Штатів Америки за підтримку України в цей складний і доленосний для всього світу час. Наші воїни успішно використовують американську зброю для захисту українського народу від російського повітряного терору, наші пілоти щодня завдають авіаударів», – сказав Олещук.

Він додав, що бомби вже “досягли своїх цілей” і що для порятунку життя наших захисників та громадян Україні потрібні F-16.

Бомби JDAM-ER

Joint Direct Attack Munition (JDAM) – це комплект спеціального обладнання для некерованих бомб, що перетворює їх на “розумні”, керовані боєприпаси.

Комплект складається з керованого оперення та системи інерційного керування в парі з GPS-приймачем. Дальність польоту бомби від точки скидання складає 28 кілометрів, можливе кругове відхилення – 11 метрів.

Навігаційна система ініціалізується шляхом передачі від літака, системи якого забезпечують вектори позиції та швидкості.

Після від’єднання від літака-носія JDAM автономно слідує до визначених координат цілі.

Координати можуть бути завантажені в літак перед зльотом, змінені екіпажем під час польоту перед пуском або введені за допомогою каналу даних із бортового обладнання цілевказання.

Траєкторії польоту бомби можна запрограмувати так, щоб ціль могла бути уражена під потрібним кутом.

Україна отримала версію ER (Extended Range), вона має дальність ураження цілей до 72,4 кілометрів. Точна номенклатура боєприпасів невідома, з опублікованих фото зрозуміло, що ЗСУ мають 500-фунтові (230 кг) версії.

Бомби були інтегровані на винищувачі МіГ-29.

Нещодавно “Мілітарний” повідомляв, що бомбами JDAM-ER уразили скупчення особового складу в Київському районі Донецька та командно-спостережний пункт у Верхньоторецькому.

Авіаційне озброєння Бом Винищувач Військова допомога МиГ-29 ПС України США Україна