fbpx
Повітряні сили вперше показали українські NASAMS

Повітряні сили вперше показали українські NASAMS

Війна з Росією ЗРК ЗРК NASAMS ПС України Україна

Повітряні сили Збройних сил України вперше опублікували фото українського ЗРК NASAMS та розповіли про його ефективність.

Про роботу зенітного комплексу розповів спікер командування Повітряних сил Юрій Ігнат.

Плюс цих західних систем – можливість працювати в єдиному інформаційному полі, тобто обмінюватися інформацією в режимі реального часу. Якщо на цій ділянці не дістав ціль NASAMS, то зіб’є десь далі на маршруті Iris-T, а якщо ні – то Patriot“, – заявив Юрій Ігнат.

Також він оцінив ефективність комплексів у системі захисту українського повітряного простору від російських ракетних атак.

На перших порах збивали небагато ракет, адже не набули тих спроможностей. Було 20 – 30% збиття ракет. Показники збиття цілей почали стрімко зростати, коли до нас надійшло західне озброєння: як-от NASAMS, Iris-Т“, – резюмував спікер.

Ігнат підкреслив, що хоч ефективність комплексів висока, вони не можуть повністю захистити український повітряний простір:

Наявні в Україні ЗРК середньої дальності фізично не можуть покрити всю країну, вони прикривають важливі стратегічні напрямки, об’єкти критичної інфраструктури та постійно переміщуються. На сьогодні ми маємо у Збройних силах широкий спектр різних засобів ППО радянського та іноземного виробництва. Але цього замало. Країна у нас велика – одна з найбільших в Європі

Наразі на озброєнні повітряних сил України є два зенітно-ракетних комплекси NASAMS. Також в рамках військової допомоги для України замовлені ще шість комплексів Сполученими Штатами та один – Канадою. Норвегія також нещодавно озвучила плани з передачі двох вогневих взводів цього ЗРК Україні.

Також спікер опублікував перше фото пускової установки зенітного комплексу. Вона пофарбована у пустельний камуфляж.

Відомо, що отримані Україною зенітні комплекси не були вилучені із запасів США, а взяті безпосередньо у виробника. Можна припустити, що вони були перехоплені із замовлення однієї з третіх країн.

Також, за словами генерального директора Raytheon Technologies Грега Хейса, США співпрацюють із країнами Близького Сходу для отримання їхніх NASAMS в короткі терміни, тому не можна виключати, що на фото знаходиться саме один із таких комплексів.

За словами Хейса, ідея полягала в тому, щоб відправити в Україну замовлений іншою країною комплекс у відносно короткі терміни – протягом трьох-шести місяців. А потім США все одно виконають замовлення протягом наступних 24 місяців.

Хейс зазначив, що будівництво NASAMS займає два роки через час, необхідний для закупівлі електронних компонентів і ракетних двигунів.

Відомо, що такий американсько-норвезький комплекс має на озброєнні Оман. Уже замовили та чекають на NASAMS і такі країни, як Кувейт та Катар.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255
  • ETH 0xeEAEAd0d28ea8e0cdadB2692765365e7F54004a3

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Війна з Росією ЗРК ЗРК NASAMS ПС України Україна