fbpx
Правоохоронці затримали співробітницю КБ “Південне” за підозрою у зливі інформації про розробку ОТРК “Сапсан” та ЗРC “Кільчень”

Правоохоронці затримали співробітницю КБ “Південне” за підозрою у зливі інформації про розробку ОТРК “Сапсан” та ЗРC “Кільчень”

Війна з Росією ЗРС "Кільчень" КБ «Південне» ОТРК «Сапсан»/«Грім-2» Україна ФСБ Росії

Росія могла отримати доступ до військових розробок підприємства КБ “Південне”. Правоохоронці затримали інженерку дніпровського конструкторського бюро та підозрюють її у передачі секретної інформації російським спецслужбам.

Про це повідомляє “BBC Україна”.

За версією слідства, співробітниця “Південного” могла надіслати ворогу інформацію про оперативно-тактичний ракетний комплекс “Сапсан”. Інформацію про це підтверджують дані з відкритого єдиного державного реєстру судових рішень.

Підозрювана – Перькова Резеда Індусовна. Інформацію про її особу підтвердили в суді та адвокат. Жінку затримали 7 вересня, суд обрав їй запобіжний захід у вигляді арешту на 2 місяці. Перькова своєї провини не визнає, адвокат вже подав апеляційну скаргу.

Резеда Перькова Фото: ВВС Україна

У конструкторському бюро вона працює інженером 1-ої категорії відділу 102 (відділ проєктування літальних апаратів),  має допуск до держтаємниці за формою 2 (для роботи із секретною інформацією, що має ступені секретності “Цілком таємно” та “Таємно”).

Вербування

Слідство має інформацію, що ввчері 2 червня Перькова отримала повідомлення від співробітника ФСБ Росії Зикова Є. В. Він попросив про співпрацю.

Політична та економічна незалежність зруйнована, Україна поневолена та керується з-за кордону. Усвідомте реальне становище країни. Допоможіть Росії. Це єдиний спосіб захистити український народ, який потребує повернення до своїх історичних джерел союзу з Росією“, – наводиться в судовому рішенні текст повідомлення від росіянина.

Ймовірно, Євген Володимирович Зиков – співробітник 9-го управління департаменту оперативної інформації 5-ї служби ФСБ. Його профайл як “воєнного злочинця” є на сайті НАЗК в переліку осіб, щодо яких необхідно запровадити санкції.

Профайл Євгенія Зикова на сайті НАЗК

Із цього повідомлення Перькова і Зиков почали переписку.

Я підготую, систематизую та подумаю. Стрьомно. СБУ не сплять“, – відповіла вона.

Слідство має інформацію, що вже наступного дня Перькова передала куратору перші дані.

Крім того, у матеріалах справи йдеться, що інженер КБ “Південне” допомагала корегувати ракетні удару по заводу “Південмаш” та надавала інформацію про розміщення українських військових.

Також Резеда Перькова регулярно надсилала Зикову дані про розробки, над якими працює КБ “Південне”.

Підкреслюють, що в одній з переписок вона вказала, що створенням нового українського ракетного комплексу займається “дуже близька” їй людина.

Родина Перькових

Керівник групи проектного відділу КБ “Південне” – Валерій Перьков. У матеріалі BBC зазначають, що він може бути чоловіком Резеди Перькової.

Обоє навчалися у Балтійському державному технічному університеті “Военмех” ім. Д.Ф. Устинова в Санкт-Петербурзі та закінчили його в одному році.

Подружжя зареєстроване у російській соцмережі “Вконтакте”. У їхніх профайлах є інформація про двох синів: Тимура та Євгена. Один працював в КБ “Південне”, а інший і зараз працює там інженером.

Валерій Перьков дає інтерв'є Дніпровському телеканалу "Відкритий"

В 2021 році Валерій Перьков представляв ЗРК “Кільчень” – розробку дніпровського КБ.

Розробки КБ “Південне”

За інформацією СБУ, Резеда Перькова скопіювала і переслала в ФСБ 30 фотознімків презентаційних матеріалів про ЗРС “Кільчень”. Також вона повідомила, що отримала технічні вимоги до цієї ЗРС.

Візуалізація зенітної ракети ЗРС "Кільчень", кадр відео Апостроф

Крім того, підозрювана нібито передала ФСБ дані про розміщення цехів, де ремонтують ракетні комплекси “Точка-У”.

У матеріалі BBC Україна підкреслюють, що найбільше російські спецслужби цікавилися саме розробкою ОТРК “Сапсан”. За матеріалами справи, Перькова повідомила куратора з ФСБ, що проект “Сапсан” відновився.

Відновлено роботи на тему Сапсан (аналог Іскандера) (земля-земля), зупинені кілька років тому. Зараз женуть і вимагають льотні випробування навіть раніше від наземних“, – таке повідомлення відправила Перькова Зикову 7 червня.

Нагадаємо, в травні цього року прокурори Київської області повідомили про підозру провідному інженеру-конструктору ДП “Антонов”. Чоловік поширював публікації з виправдовуванням збройної агресії РФ та прославлянням армії країни-агресора.

Війна з Росією ЗРС "Кільчень" КБ «Південне» ОТРК «Сапсан»/«Грім-2» Україна ФСБ Росії