fbpx
Президент підписав закон про реформування Укроборонпрому

Президент підписав закон про реформування Укроборонпрому

Володимир Зеленський ОПК Реформа Україна Укроборонпром

Володимир Зеленський підписав закон «Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності».

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на Укроборонпром та на законопроєкт.

З набуттям чинності Закон має структурно перезавантажити 118 розрізнених підприємств Укроборонпрому (21 – знаходиться на тимчасово окупованих Росією територіях).

Державні та казенні підприємства-учасники Концерну будуть перетворені на господарські товариства.

Які своєю чергою об’єднають за галузевою ознакою: бронетехніка, радарні системи, високоточне озброєння та боєприпаси, морські системи, авіаремонт і спецекспортери.

Зображення на тему: Укроборонпром

При цьому єдиним власником (акціонером) таких галузевих науково-виробничих об’єднань буде держава в особі Кабінету Міністрів України.

«Крім того, Укроборонпром, який до сьогодні виконував роль квазіміністерства, припинить своє існування», – йдеться у повідомленні.

На його зміну прийде акціонерне товариство, яке відповідатиме за організаційні перетворення державних та казенних оборонних підприємств, а також за залучення інвестицій.

Єдиним власником цього акціонерного товариства теж буде держава.

Реформовані підприємства отримають можливість залучати інвестиції, які спрямують на власний розвиток, розробку та виробництво сучасних озброєнь і військової техніки.

Стануть доступними трансферами новітніх технологій та створення спільних підприємств з провідними іноземними компаніями.

Кошти від реалізації надлишкового та непрофільного майна будуть спрямовані винятково на модернізацію виробництва, фінансування науково-технічної роботи, впровадження інновацій, поліпшення соціального захисту працівників тощо. Закон забороняє виводити їх з галузі.

«Концерн у тому вигляді, в якому він існує сьогодні, не ефективний. Його буде ліквідовано та створено сучасний оборонний холдинг», – відзначив Голова Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич.

За планами реформа дасть змогу оздоровити підприємства на всіх рівнях: фінансовому, соціальному та виробничо-технологічному.

Українські компанії

Впровадження сучасної моделі корпоративного управління на підприємствах Концерну має убезпечити їх від корупційних ризиків, конфлікту інтересів та прямого політичного впливу.

Нагадаємо, в Україні також підтримано проєкт про утворення державної установи «Агенція оборонних технологій».

Планується, що «Агенція оборонних технологій» сприятиме створенню перспективних зразків озброєння та військової техніки.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Володимир Зеленський ОПК Реформа Україна Укроборонпром