fbpx
Президент призначив нового командувача ССО

Президент призначив нового командувача ССО

Президент ССО ЗСУ Україна

Указом Президента на посаду командувача Сил спеціальних операцій був призначений бригадний генерал Олександр Трепак.

Новина оприлюднена на сайті адміністрації Президента.

Згідно з указом президента №314/2024, посаду командувача Сил спеціальних операцій обійняв Олександр Сергійович Трепак.

Наразі він має стати фактично першим командувачем роду сил, що прийшов на посаду зі складу ССО. Раніше цю посаду обіймали:

  • генерал-лейтенант Луньов Ігор Васильович (ВДВ, нині ДШВ)
  • генерал-майор Галаган Григорій Анатолійович (ЦСО «А» СБУ)
  • генерал-майор Хоренко Віктор Олександрович (ГУР)
  • полковник Лупанчук Сергій Костянтинович (ГУР)

Олександр Трепак

Олександру Трепаку 47 років (позивний «Редут»). Кар’єру у війську розпочав у 1993 році, під час якої встиг обійняти низку посад у розвідувальних підрозділах.

З 2008 року Трепак проходив службу у лавах 3-го окремого полку спеціального призначення оперативного командування «Південь» Сухопутних військ, де став командиром загону спеціального призначення.

З 2014 року полковник Трепак брав участь в антитерористичній операції на сході України. В червні того ж року поблизу міста Бахмут група спеціального призначення на чолі з ним розпочала операцію з пошуку та евакуації тяжкопораненого командира Центру забезпечення бронетанковим озброєнням полковника Володимира Чобітка.

Тоді на чолі підгрупи з восьми бійців захопив блокпост російських бойовиків на в’їзді до міста та протягом трьох годин утримував його, забезпечивши коридор безпеки для доставки другою підгрупою командира центру до місця евакуації гелікоптером. Під час бою зазнав кульового поранення в ногу, але від евакуації відмовився і протягом двох діб керував відбиттям атак російських бойовиків на Центральну артилерійську базу озброєння у селищі Парасковіївка Бахмутського району Донецької області.

Після лікування у шпиталі з 27 серпня до 3 жовтня 2014 року був старшим військовим начальником з оборони території Донецького аеропорту. Здійснював безпосереднє керівництво відбиттям усіх спроб штурму та захоплення аеропорту російськими бойовиками.

Особисто організував контрдиверсійну та контрзасадну роботу в околицях Донецького аеропорту, що унеможливило спроби російських бойовиків перекрити шляхи постачання захисникам аеропорту продуктів та боєприпасів.

Указом Президента України від 12 лютого 2015 року за особисту мужність, героїзм та високий професіоналізм Олександру Сергійовичу Трепаку присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка».

З 23 березня 2016 до 3 листопада 2020 року – командир 3-го окремого полку спеціального призначення Сил спеціальних операцій Збройних сил України.

Наприкінці 2020 року призначений начальником штабу заступником командувача Сил спеціальних операцій Збройних Сил України.

Президент ССО ЗСУ Україна