fbpx
Про севастопольських курсантів знімуть фільм «Покликані морем»

Про севастопольських курсантів знімуть фільм «Покликані морем»

ВМС України Крим Російська агресія Севастополь Україна Фільм Флот

Про севастопольських курсантів Академії військово-морських сил імені П.С. Нахімова знімуть художній фільм «Покликані морем».

Про це інформує Мілітарний.

Його буде буде знімати відомий український режисер Ахтем Сеітаблаєв разом з продюсером Михайлом Ухманом.

14 жовтня, у День захисників і захисниць України, в Одесі відбулася знакова подія – командувач ВМС ЗС України контр-адмірал Олексій Неіжпапа підписав меморандум про співпрацю і підтримку українського фільму «Покликані морем».

– Хочу подякувати нашим друзям за обрану тему – про Військово-Морські Сили та події які відбувались у 2014 році в Криму. Адже важливо, щоб суспільство не забувало події минулого, бо, забувши їх, ми можемо втратити майбутнє. Ми маємо показати хто такий громадянин України. Це людина, яка вибирає служити своєму народові, не зважаючи ні на що. Це вибір справжнього патріота України і дуже важливо, щоб кожен громадянин нашої держави пам’ятав про це, – цитує слова командувача ВМС ЗС України контр-адмірал Олексій Неіжпапа пресслужба національного флоту.

Історія фільму про тих курсантів Академії військово-морських сил імені П.С. Нахімова, які в 2014 році не зрадили Україні і разом зі своїми викладачами вийшли на материк, отримали освіту і зараз стоять на захисті Батьківщини.

У сценарії використані реальні історії українських військовослужбовців, під час агресії російсько-окупаційних військ в Криму у 2014 році.

Ахтем – іменитий український режисер, багато знімався як актор. На рахунку Сеітаблаєва режисура фільмів «Хайтарма», «Кіборги», «Чужа молитва», «Захар Беркут», «Доброволець».

– Поведінка кожної людини – це результат того, які фільми вона дивиться, які книжки читаєте, які казки в дитинстві слухала від мами чи бабусі, який приклад їй показали батьки. Тому так важливо розповідати про долі наших людей, що я і роблю. Цей фільм про наших хлопців, які показали своїми діями, що Україна сильна своїми людьми. Коли курсанти 20 березня 2014 року вийшли на плац академії в Севастополі і заспівали наш гімн – весь світ зрозумів, що ми не здамося, тому що у нас є такі люди, – зазначив на зустрічі з курсантами Військово-морського інституту Одеської морської академії режисер Ахтем Сеітаблаєв.

Підписання меморандуму між знімальною групою та ВМС ЗС України

Михайло Ухман встиг зробити фільми «Шлях поколінь» про українських захисників від УПА до наших днів, і документальний «Трохи нижчих неба» – про кіборгів Донецького аеропорту.

– У нашій країні потрібні фільми, які будуть збирати кінозали, які змусять говорити про себе в школі, університеті… Фільми, які будуть виховувати громадян України. Нам потрібно народне кіно, яке будуть любити в містах та селах, плакати і сміятися, – говорить про новий фільм Ухман.

Майбутня повнометражна стрічка, поки має кілька робочих назв: «Не зрадити за мить» і «Покликані морем». Зйомки повинні початися навесні наступного року, велика частина з них пройде в Одесі.

Це не перший фільм, що українські кіномитці присвячують українським військовим морякам, що не зрадили присязі.

У 2020 році в прокат вийшов фільм «Черкаси», сюжет якої створений на основі реальних подій весни 2014 року про екіпаж однойменного тральщика, який росіяни захопили останнім перед цим заблокувавши озеро Донузлав.

Однойменний морський тральщик, названий на честь міста, був заблокований окупаційними російськими військами в бухті озера Донузлав під час анексії Криму.

«Черкаси» три тижні чинили опір ворогу і корабель став єдиним з 9 суден, що не спустив державний прапор на Південній військово-морській базі ВМС ЗС України.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


ВМС України Крим Російська агресія Севастополь Україна Фільм Флот