fbpx
Продовжено дію закону про особливий статус Донбасу

Продовжено дію закону про особливий статус Донбасу

Верховна Рада Війна на Донбасі Донбас Законодавство Україна

Парламент продовжив дію статті 1 Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей».

Про це повідомило Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Дію продовжено до 31 грудня 2021 року.

Законопроєкт № 4467 «Про внесення зміни до статті 1 Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» продовжує на 1 рік можливість тимчасового запровадження особливого порядку місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, встановленого статтею 1 ЗУ «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей».

Як зазначається у пояснювальній записці документа, ухвалений закон спрямований на створення додаткових часових можливостей для реалізації відповідних законодавчих умов, спрямованих на мирне врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей на основі принципів та норм міжнародного права і Статуту ООН.

Народні депутати прийняли Закон «Про внесення зміни до статті 1 Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей". 15.12.2020

Особливий статус

Нагадуємо, що закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей було ухвалено у вересні 2014 року.

Він набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на 3 роки.

У жовтні 2017-го термін дії закону продовжено на рік, у жовтні 2018 — до 31 грудня 2019 року, а у грудні 2019 — до 31 грудня 2020 року.

Закон передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу набуває чинності лише «після виконання всіх умов, викладених у статті 10 закону.

Зокрема в частині щодо виведення всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців із території України».

Також нагадаємо, у липні 2020 року під час засідання Тристоронньої контактної групи (ТКГ) сторони дійшли згоди щодо припинення вогню на лінії розмежування з 27 липня 2020 року.

У листопаді 2020 року тристороння контактна група узгодила чотири нові точки розведення сил і засобів на Донбасі.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Верховна Рада Війна на Донбасі Донбас Законодавство Україна