fbpx
Проєкт Black Box завдав росіянам понад 700 млн дол збитків – ГУР

Проєкт Black Box завдав росіянам понад 700 млн дол збитків – ГУР

Війна з Росією Волонтери Втрати Росії ГУР МО Повернись живим Україна

Спільний таємний проєкт Головного управління розвідки, фонду “Повернись живим” та блогера Ігоря Лаченкова Black Box уже завдав російським окупантам збитків на понад 700 мільйонів доларів.

Про це повідомляє пресслужба ГУР у своїх соцмережах.

Зазначається, що результати роботи Black Box можна побачити на багатьох об’єктах країни-агресора як на тимчасово окупованій, так і на російській території.

У Головному управлінні розвідки уточнили, що протягом квітня-травня роботу проєкту можна було спостерігати у логістичних центрах, транспортних вузлах та в місцях скупчення військової техніки і живої сили загарбників та на інших цілях.

Начальник ГУР МО України Кирило Буданов пояснив, це лише частина інформації про Black Box, яку наразі можна оприлюднити.

«Понад 700 мільйонів доларів – наш черговий вклад у зниження наступального потенціалу армії ворога, деморалізації бойового духу та прийняття ним своєї поразки у цій війні», – зазначив Буданов.

Ігор Лаченков та Тарас Чмут

Нагадаємо, минулого року за запитом Головного управління розвідки фонд “Повернись живим” спільно з блогером Ігорем Лаченковим зібрав 230 мільйонів гривень на секретний проєкт Black Box. Це було масштабування попередньої і теж секретної ініціативи загальною вартістю 40 мільйонів гривень.

З початку 2023 року в рамках проєкту акумулювали понад 270 мільйонів гривень.

Це, за даними ГУР, дало змогу “завдати суттєвих збитків оборонному сектору ворога та зменшити кількість його військ, які мали поповнити окупаційний контингент”.

Фонд компетентної допомоги армії “Повернись живим” у травні передав аеророзвідці ГУР безпілотний авіаційний комплекс PD-2.

Також раніше українські розвідники отримали мобільну станцію розвідки за понад 41 млн грн.

Загалом з початку повномасштабного російського вторгнення вартість допомоги ГУР МО України від фонду «Повернись живим» перевищила мільярд гривень.

Війна з Росією Волонтери Втрати Росії ГУР МО Повернись живим Україна