fbpx
Прикордонників Туркменістану відправили “відбивати атаку” узбецьких катерів

Прикордонників Туркменістану відправили “відбивати атаку” узбецьких катерів

Азія Світ Туркменістан Узбекистан Флот

Наприкінці лютого 2020 року прикордонників Туркменістану відправили “відбивати атаку” узбецьких броньованих катерів, що проводили навчання на річці Амудар’я.

Про це повідомляє Хроника Туркменистана.

Сталось це через неузгодженість у прикордонному відомстві Туркменістану, що отримавши сповіщення про маневри від Комітету охорони кордону Узбекистану, не повідомило заставу.

З боку туркменської прикордонної застави було виставлено близько двох десятків бійців, озброєних стрілецькою зброєю (за деякими даними без набоїв), доставлених на двох катерах транспортної поліції річної флотилії, котрі базуються в селі Келіф.

У навчаннях Комітету охорони кордонів Узбекистану брало учать два броньованих річкових катери «Джайхун» та «Сайхун» проекту 58150 шифр «Гюрза», що були побудовані у Києві на підприємстві «Кузня на Рибальському».

Броньовані річкові катери «Джайхун» та «Сайхун» проекту «Гюрза»

Після подій 11 вересня 2001 року уряд Узбекистану, заручившись фінансовою підтримкою США, 29 червня 2003 року підписав з суднобудівним підприємством «Кузня на Рибальському» контракт на будівництво двох броньованих річкових катерів проекту 58150 для потреб свого флоту.

Через рік ці катери були спущені на воду та в кінці жовтня 2004 року транспортним літаком Ан-124 «Руслан» були відправлені до Узбекистану. Де до кінця жовтня вони були випробувані та введені в експлуатацію в складі Термезької річної флотилії під назвами «Джайхун» (б/н 01) та «Сайхун» (б/н 02).

В складі Термезької річної флотилії вони використовуються на 156-км ділянці кордону з Афганістаном на річці Амудар’я для боротьби з контрабандою зброї та наркотиків.

На щастя “зустріч” прикордонників Туркменістану та Узбекистану відбулась без стрільби.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Азія Світ Туркменістан Узбекистан Флот