fbpx
Приватні виробники ОПК звернулися до Президента

Приватні виробники ОПК звернулися до Президента

Володимир Зеленський Ліга оборонних підприємств ОПК Президент

Керівництво громадської спілки «Ліга оборонних підприємств України» на початку цього місяця звернулося до Президента України з листом, щодо стану справ у вітчизняному ОПК.

Про це йдеться у офіційному прес-релізі «Ліги оборонних підприємств України»

В листі представлено інтереси більш ніж 120 приватних підприємств оборонної галузі, що входять до громадської спілки.

У листі зазначається, що на кінець 2019 року склалася надзвичайно тривожна ситуація з державним оборонним замовленням (ДОЗ) та завантаженням оборонних підприємств замовленнями.

“Попри наявність значного фінансового ресурсу, передбаченого для Міноборони для реалізації державних програм розвитку озброєння та військової техніки, з боку оборонного відомства відбувається фактичне блокування щодо використання коштів на ці потреби (не використані багатомільярдні кошти на розробку і закупівлю нових та модернізованих зразків озброєння)”, – написали у Лізі

На думку учасників громадської спілки такий підхід створює загрозу для забезпечення ЗСУ необхідним озброєнням та технікою, спричиняє зупинку робіт на оборонних підприємствах, звільнення професійних кадрів, викликає руйнацію виробничих потужностей та зникнення професійних компетенцій вже в найближчій перспективі.

Така ситуація виникла внаслідок відсутності в державі дієвої системи формування та прийняття рішень у сфері оборонно-промислового комплексу та реалізації ДОЗ.

Однією з головних причин щорічного НЕвикористання мільярдів гривень державних коштів на кінець року називають те, що оборонне відомство у своїй діяльності керується нормативно-правовими актами, які за своєю суттю є застарілими і не відповідають вимогам сучасності.

Напередодні в Україні розробили законопроект «Про оборонні закупівлі», що вже встиг пройти Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки, та бути рекомендований для Верховної Ради, щодо ухвалення.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Володимир Зеленський Ліга оборонних підприємств ОПК Президент