Рада проголосувала за законопроєкт про Єдиний державний реєстр військовослужбовців
Верховна Рада України проголосувала за законопроєкт №12066, який передбачає створення Єдиного реєстру військовослужбовців.
Про це виданню Liga.net повідомила заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко.
За словами Черногоренко, необхідність створення такого реєстру є вагомою. Наразі дані про військовослужбовців зберігаються в реєстрі «Оберіг» або в окремих системах кадрового обліку.
Ці системи містять чутливу інформацію, як-от звання та посади військових, але через обмеження у взаємодії між іншими системами виникають численні помилки, труднощі й незручності.
Черногоренко наголосила, що військові повинні мати власний єдиний реєстр, який стане базою для створення цілої екосистеми послуг.
Планується, що реєстр міститиме не лише документи, як-от рапорти чи довідки про службу, але й різні категорії виплат. Окрім того, передбачається, що сервісами зможуть користуватися і члени родин військовослужбовців.
В ідеалі Міністерство оборони прагне перевести 90% послуг у цифровий формат.
До того ж точні статистичні дані з цього реєстру допоможуть краще розуміти військовому керівництву, що відбувається із людським ресурсом і як краще його використовувати.
Нагадаємо, що про плани створення такого реєстру Міноборони оголошувало ще у вересні.
Як працюватиме реєстр?
Кожен військовослужбовець отримає персональний Military ID — аналог Армія ID у застосунку «Армія+», який вже дозволяє подавати електронні рапорти.
Military ID забезпечить можливість ідентифікації військового, що значно спростить взаємодію між реєстрами для отримання необхідних послуг.
Обмін даними з іншими реєстрами відбуватиметься через номер картки платника податків, тоді як у внутрішніх системах Міністерства оборони використовуватиметься саме Military ID.
Безпека персональних даних
Military ID забезпечує знеособлення даних. Якщо номер картки платника податків, який використовується у публічних реєстрах, містить інформацію про дату народження та стать особи, то Military ID є лише набором цифр, зрозумілим виключно під час взаємодії внутрішніх реєстрів.
Реєстр військовослужбовців не зберігатиме чутливу інформацію про військових. У ньому не зазначатимуться посада, звання, номер військової частини чи спеціальність, оскільки ці дані не потрібні для надання послуг.
Перед запуском реєстр проходитиме ретельну перевірку для отримання сертифіката Комплексної системи захисту інформації (КСЗІ). Нині ці перевірки здійснюються за стандартами НАТО.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.