fbpx
Рада прийняла за основу закон про капеланів

Рада прийняла за основу закон про капеланів

Верховна Рада Законодавство Україна

Верховна Рада України прийняла за основу закон про військових капеланів.

Про це повідомляє Мілітарний.

Законопроект «Про Службу військового капеланства» №4626 підтримало 299 народних депутатів.

Він пропонує утворити Службу військового капеланства як самостійний структурний підрозділ у складі військових формувань.

Сама служба підпорядковується безпосередньо командуванню військової частини, а її чисельність не може бути меншою ніж 0,2% чисельності відповідного військового формування.

Згідно із законопроектом, капелани консультуватимуть військове командування з питань релігійної ситуації у підрозділі, в пункті постійної дислокації та в районах виконання завдань.

Військові капелани на Марші захисників України у День Незалежності України

Військові капелани не отримують зброї та боєприпасів, а також не можуть бути залучені до чергувань, нарядів, проведення службових розслідувань.

Капеланом може бути громадянин України з вищою богословською освітою, який є священнослужителем зареєстрованої в Україні церкви чи релігійної організації та який отримав мандат від власної церкви на право здійснювати капеланську діяльність.

Капелани – військовослужбовці та мають відповідні соціальні гарантії; визначаються принципи, на яких здійснюється діяльність.

Законопроєкт був внесений до Верховної Ради України 22 січня 2021 року.

Розробку законопроєкту ініціював депутат фракції «Голосу» Роман Костенко, до роботи над ним долучилися представники Збройних Сил України, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, церков та релігійних організацій.

Прийняття законопроєкту сприятиме забезпеченню конституційного права на свободу віросповідання та задоволення релігійних потреб військовослужбовців.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Верховна Рада Законодавство Україна