fbpx
«Радіонікс» представив малогабаритний радар для БПЛА

«Радіонікс» представив малогабаритний радар для БПЛА

«Радіонікс» Авіація ОПК РЛС Скаетон Технології Україна

Компанія «Радіонікс» представила малогабаритний радар для БПЛА з синтезованою апертурою (SAR).

Про це пише Defense Express.

Призначення радару – ведення розвідки БПЛА чи пілотованим літальним апаратом в умовах поганої видимості.

Тобто завдяки радару отримання зображення територій можливо за будь-яких погодних умов: буде дощ або туман, удень або вночі.

Універсальний малогабаритний радар типу SAR включає в себе:

  • дві приймально-передавальні полоскові антени правого і лівого огляду;
  • приймально-передавальний модуль;
  • підсилювач потужності,
  • вузол цифрової обробки сигналу;
  • джерело живлення.

Робочий діапазон – Х. Ширина діаграми спрямованості приймально-передавальної антени по азимуту (апертура 22 см), – 5,7 град. Габаритні розміри приймально-передавального модуля – 196х305х107 мм. Маса – 3 кг.

Потужність пристрою – до 20 Вт. Бортового живлення вистачає, щоб забезпечити роботу радара впродовж всього польоту. Модуль SAR інтегрується у корпус літального апарату, а за його межі на кілька сантиметрів виступають тільки антени.

Алгоритми обробки одержуваних з РЛС даних неодноразово вдосконалювався, щоб користувач міг отримати необхідну інформацію в дуже короткий проміжок часу. При цьому потрібно було забезпечити високі вимоги по роздільної здатності.

Сигнал, отриманий з радара БПЛА, обробляється вже після посадки літального апарату: зчитується інформація з встановленого на радарі накопичувача і проводиться синтезування за допомогою спеціальних програм, у разі якщо радар встановлений на пілотованому літальному апараті (наприклад літаку розвіднику), то він може бути додатково обладнаним місцем оператора для оперативного отримування необхідної інформації.

Зображення частини території після прольоту БпАК з SAR (зверху) після одного з випробувальних польотів. Зверху – оброблене зображення за даними з SAR. Знизу – фото цієї ж ділянки.

Малогабаритний радар для БПЛА від «Радіонікс» вже було випробувано на БпАК АСS-3/ Raybird-3 від  «Авіаційно-виробничою компанією «Скаетон».

У нинішньому вигляді SAR має малі габарити, не значну масу і високу роздільну здатність – зараз досягнуто показники роздільної здатності в межах 0,3-0,5 м. Незалежно від висоти польоту.

Така роздільна здатність дозволяє розрізнити і ідентифікувати дві БМП або інші машини, що стоять на відстані 30 сантиметрів одна від одної


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

«Радіонікс» Авіація ОПК РЛС Скаетон Технології Україна