fbpx
“Радіонікс” створив нові “очі” для МіГ-29 та Су-27

“Радіонікс” створив нові “очі” для МіГ-29 та Су-27

«Радіонікс» Авіація Винищувач МіГ-29 ОПК Су-27 Україна

Компанія “Радіонікс” забезпечила створення в Україні нового замкнутого циклу з розробки та виробництва систем для винищувачів МіГ-29 та Су-27.

Про це повідомляє Defence-Express.

Проєкти тепер реалізуються в Україні в рамках єдиного наукового, технологічного та виробничого процесу.

Винищувачі МіГ-29 та Су-27 окрім традиційної радіолокаційної станції для виявлення цілей і керування озброєнням, також мають і оптико-електронну прицільну систему.

КОЛС

Квантові оптико-локаційні станції (КОЛС), що входять до складу цих систем, у пасивному режимі дозволяють здійснювати пошук, виявлення та супроводження повітряних цілей.

Компанія "Радіонікс" провела повний цикл імпортозаміщення у квантових оптико-локаційних станціях для винищувачів і у ході цієї роботи забезпечила серійне виготовлення нових зразків з набагато кращими можливостями.

Додатково вимірювати дальність до повітряних та наземних цілей, наводити ракети ближнього бою з тепловими головками самонаведення на ворожі повітряні цілі одним поглядом пілота – за рахунок поєднання з нашоломною системою цілевказування, яка була розроблена в Україні (проєкти “Щель”, “Сура”).

У складі КОЛСів два інформаційних канали. Теплопеленгатор і лазерний далекомір.

Пасивний теплопеленгатор забезпечує виявлення та автосупроводження повітряних цілей за їх тепловим випроміненням, визначення їх координат у системі координат літака-носія.

Лазерний далекомір, своєю чергою, призначений для вимірювання дальності до попередньо виявленої теплопеленгатором повітряної цілі, а також вимірювання дальності до наземних цілей. Цих даних цілком достатньо для того, аби бути першим як у знаходженні, так і знищенні ворожих цілей.

Нові зразки

Компанія “Радіонікс” провела повний цикл імпортозаміщення у квантових оптико-локаційних станціях для винищувачів і у ході цієї роботи забезпечила серійне виготовлення нових зразків з кращими можливостями.

Повідомляється, що у порівнянні зі штатною КОЛС-29 для винищувача МіГ-29 майже удвічі збільшено дальність виявлення типових цілей у тепловому діапазоні, а також дальність вимірювання відстаней до повітряних та наземних цілей новим лазерним далекоміром – з більшою точністю і більшою надійністю системи. Що, власне, є наслідком переходу на сучасну компонентну та елементну базу.

Один зі зразків КОЛС на випробувальному стенді.

На додаток до тепловійного та лазерного каналу до КОЛСу розробники з “Радіоніксу” ввели й третій – телевізійний. Це рішення вдалося “втиснути” у штатні габарити без кардинальної переробки КОЛС-29, але з більш глибокою зміною конструкції, ніж у варіанті з заміною лазерного каналу.

Оптична система телевізійного каналу вбудовується у КОЛС спільно з лазерним каналом, дозволяє здійснювати точне наведення лазерного променя по збільшеному телевізійному зображенню цілі, а телевізійний автомат супроводу забезпечує утримання променя на цілі після пуску ракети або керованого боєприпасу.

Крім того, введення до складу КОЛС оптико-телевізійного каналу дає можливість застосовувати ракет Х-25МТ і Х-29Т, а також бомби КАБ-500Кр з телевізійними системами наведення.

Виготовлення корпусу нової станції на станку з ЧПУ у компанії "Радіонікс"

Таким чином, бойова ефективність літака МіГ-29 при атаці наземної цілі суттєво підвищиться шляхом застосування широкої номенклатури високоточної зброї.

Зазначається, що досягнення компанії “Радіонікс” забезпечили країні:

  • усю необхідну базу для покращення бойових характеристик винищувачів МіГ та Су;
  • створення контуру управління для засобів враження з тепловими головками;
  • нарощування арсеналу засобів враження, які можуть застосовувати літаки з більшою точністю;
  • створили умови для експорту високотехнологічної продукції.

Радіонікс

Компанія “Радіонікс” – одне підприємство приватного сектору оборонної промисловості України. Входить до складу Ліги оборонних підприємств.

Повідомляється, що на сьогодні нові розробки компанії “Радіонікс” вже закуповуються закордонними користувачами винищувачів МіГ-29 у різних версіях. На черзі – поставки оновлених комплексів для Су-27.

Директор компанії "Радіонікс" Станіслав Зав'ялов - і нові головки самонаведення до ракет "земля-повітря" та "повітря-повітря" української розробки та виготовлення

Серед розробок компаній – головки самонаведення для крилатої ракети “Нептун”, нові головки самонаведення (радіолокаційні та теплові) для високоточних засобів враження класу “земля-повітря” та “повітря-повітря”, системи радіоелектронної боротьби для авіаційних платформ, нові радіолокаційні системи.

Нагадаємо, компанія «Радіонікс» запатентувала радіолокаційну головку самонаведення APГC-5R та синтезатор частот РЛГСН APГC-5R, для протикорабельної крилатої ракети Р-360 «Нептун».

Також компанія є виконавцем ДОЗ з модернізації літаків МіГ-29 та Су-27 для ВПС України.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

«Радіонікс» Авіація Винищувач МіГ-29 ОПК Су-27 Україна