fbpx
Реекспорт зброї до України: Франція домовляється зі Швейцарією

Реекспорт зброї до України: Франція домовляється зі Швейцарією

Війна з Росією Військова допомога Європа Світ Україна Франція Швейцарія

Влада Франції веде перемовини зі своїми колегами з Швейцарії щодо реекспорту зброї швейцарського виробництва до України.

Про це заявив президент Франції Емманюель Макрон, повідомляє Укрінформ.

Таку заяву він зробив у ході візиту до Швейцарії.

Макрон зазначив, що поважає нейтральний статус Швейцарії та водночас її чітку дипломатичну позицію підтримки України.

“Щодо тих переговорів, які тривають, то мова іде не про експорт, а саме про реекспорт, і Франція відкрита для такої співпраці», – сказав президент Франції.

Президент Франції Еммануель Макрон. Фото: ЗМІ Франції

Це була його відповідь на запитання від журналістів на спільній пресконференції за участі президента Швейцарії Алена Берсе у Берні.

Макрон озвучив оптимістичний прогноз щодо переговорів. Вони, на думку президента Франції, дозволять водночас поєднати нейтралітет Швейцарії та її здатність реекспортувати зброю.

“Вона (підтримка України, – ред.) не повинна слабшати, попри інші конфлікти, зокрема на Близькому Сході. Як ми вже давно визнали, Росія не повинна перемогти в цій війні”, – наголосив французький лідер.

Варто нагадати, що попри прохання з боку Києва і союзників, Швейцарія досі відмовлялася дозволити країнам, які володіють зброєю швейцарського виробництва, реекспортувати її до України.

Зокрема у червні 2023 року швейцарські парламентарі не підтримали законопроєкт, який мав би дозволити третім країнам передавати Україні зброю швейцарського виробництва. Більшість депутатів нижньої палати парламенту Швейцарії – Національної ради – відхилили парламентську ініціативу.

Того ж місяця, Федеральна рада Швейцарії відмовила компанії RUAG у продажу 96 танків Leopard 1 A5 на підставі законодавства про нейтралітет. Ці танки зараз перебувають в Італії та є у небоєздатному стані. Їх планували транспортувати до Німеччини для відновлення, а потім передати  в Україну як військову допомогу.

Швейцарія забороняє реекспорт зброї свого виробництва до держав, які перебувають у стані війни, але питання давньої традиції нейтралітету країни обговорюють з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Війна з Росією Військова допомога Європа Світ Україна Франція Швейцарія