fbpx
Рембат бригади «Холодний Яр» організував відновлення трофейної техніки

Рембат бригади «Холодний Яр» організував відновлення трофейної техніки

93 бригада ЗСУ Бронетехніка Війна з Росією Втрати Росії ЗСУ НОНА-К/С Ремонт/обслуговування техніки САУ Трофеї Україна

Українські військові в ході бойових дій з окупаційними силами РФ знищують військову техніку противника.

Також бійці Сил оборони захоплюють різноманітну трофейну техніку та озброєння.

Деяка з них в процесі бою отримує пошкодження. Тоді до справи береться ремонтний батальйон 93-ї бригади «Холодний Яр» Збройних Сил України.

Військові зазначили, що до українського війська стабільно надходять нові зразки озброєння армії Росії, які захоплюються на полі бою.

Бійці рембату уже відновили десятки машин, які воюють проти російських окупантів.

Зокрема, відновлюють різну бронетехніку та автомобілі – танки, БТР-82А, БМП, а також доволі рідкісну трофейну 120-мм артилерійську установку «Нона-СВК» на шасі бронетранспортера БТР-80.

«Забрали ми цю машину (Нона-СВК – ред.) біля звільненого у березні населеного пункту Гусарівка Харківської області. У цієї машини заклинило двигун, не вистачало деяких запчастин. Але скоро вона воюватиме проти своїх колишніх господарів», – розповів командир рембату Дмитро.

Силами підрозділу ремонтується медична МТ-ЛБ та командно-штабна машина (КШМ) на базі БТР-80.

«До нас уже потрапляли дві такі (КШМ – ред.). І всі вони різні. Наприклад, тут зверху була генераторна установка. На попередніх версіях такого обладнання не було. На них були зовсім інші антени», – наголосив Дмитро.

2С23 «Нона-СВК» — російська батальйонна самохідна артилерійська установка, основною зброєю якої є міномет-гармата калібру 120 мм.

Самохідка призначена для нанесення ударів по живій силі, артилерійським та мінометних батареям, ракетним установкам, броньованим цілям, вогневим засобам та пунктам управління.

Заявлено, що артустановка здатна вести прицільний вогонь без попередньої підготовки із закритих позицій та прямою наводкою. На озброєння армії Росії перебуває в межах 40 одинись таких САУ.

93 бригада ЗСУ Бронетехніка Війна з Росією Втрати Росії ЗСУ НОНА-К/С Ремонт/обслуговування техніки САУ Трофеї Україна