fbpx
РФ почала перевозити вибухонебезпечні вантажі Кримським мостом після поромів

РФ почала перевозити вибухонебезпечні вантажі Кримським мостом після поромів

Керченська протока Крим Росія

Росіяни активізували перевезення палива Кримським мостом після того, як Сили оборони уразили всі залізничні пороми в Керчі.

Відео оприлюднили в мережі.

На опублікованих цивільними жителями кадрах показано, як залізничною гілкою Кримського мосту рухається ешелон із паливними цистернами.

Донедавна транспортувати нафтопродукти та боєприпаси мостом до Криму забороняв російський уряд, бо це могло спричинити аварії, що могли завдати значної шкоди конструкціям споруди.

Нафтопродукти та вибухонебезпечні вантажі, як-от боєприпаси, перевозили морським шляхом через поромну переправу або ж великими десантними кораблями з материкової частини РФ.

Втім, схоже, росіяни були вимушені відновити транспортування цих вантажів після ураження 30 травня балістичними ракетами ATACMS двох російських поромів «Авангард» та «Конро Трейдер». Вони були єдиними засобами перевезення залізничних вагонів через Керченську протоку.

Завдяки супутниковим знімкам відомо, що «Авангард» був підбитий у невеликому порту «Крим» на околиці тимчасово окупованого міста Керч. Він отримав пробоїну верхньої палуби. Корабель дав крен після удару та, як повідомлялося, сів на мілину.

Водночас «Конро Трейдер» був уражений біля причалу Керченського морського рибного порту. Він зазнав не таких критичних пошкоджень. Зображення свідчать про пошкодження борту та сліди горіння на палубі, які є наслідком вибуху бойової частини ракети.

Окрім двох зазначених суден, окупований півострів із російською материковою частиною сполучають ще п’ять поромів: два малі автомобільні «Керченский—2» та «Ейск» та три великі автомобільні «Лаврентий», «Панагия» та «Мария».

Альтернативою поромним переправам можуть бути великі десантні кораблі військово-морського флоту Росії. Останні раніше активно використовувалися для перевезення техніки та боєприпасів до Криму.

Один із таких кораблів, що був наповнений боєприпасами, був уражений в грудні торік у порту Феодосії. Великий десантний корабель «Новочеркасск» розірвало на частини від детонації небезпечного вантажу.

Нагадаємо, що після низки ударів по російській морській логістиці в окупованому Криму РФ вивела з порту Новоросійська велике угрупування кораблів, до складу якого увійшли 4 великих десантних кораблі.

Згодом, 7 червня, один із кораблів виведеного угрупування, а саме великий десантний корабель проєкту 775 прибув до окупованого Севастополя. Не виключено, що він візьме на себе частину задач виведених із ладу поромів.

Керченська протока Крим Росія