fbpx
РФ вивела велике угруповання кораблів із Новоросійська

РФ вивела велике угруповання кораблів із Новоросійська

ВМФ Росії Десантні катери та кораблі Кораблі проекту 21631 Кораблі проекту 22160 Підводні човни Росія Флот Чорне море Чорноморський флот

Російські великі десантні кораблі у складі потужного ескорту покинули порт Новоросійська, в якому тривалий час переховувалися від українських атак.

Про переміщення кораблів повідомив OSINT-аналітик MT Anderson.

Порівнюючи свіжі супутникові знімки Airbus за 5 червня з даними від 2 червня, аналітик повідомив, що з порту Новоросійська вийшло велике угрупування кораблів військово-морського флоту РФ.

Мова йде про такі судна:

  • Два патрульні кораблі проєкту 22160 типу «Василий Быков»;
  • Два малі ракетні кораблі проєкту 21631 типу «Буян-М»;
  • Два великі десантні кораблі проєкту 775;
  • Великий десантний корабель проєкту 11711 типу «Иван Грен»;
  • Великий десантний корабель проєкту 1171 «Тапир»;
  • Два підводні човни проєкту 636 «Варшавянка».

Разом із ними у невідомому напрямку також вирушили два тральщики проєкту 266М «Аквамарин-М» та тральщик проєкту 12700 «Александрит».

Причини та кінцева точка перекидання такого великого угрупування кораблів російського флоту наразі невідомі.

Одним із пояснень могло б бути залучення уцілілих російських великих десантних кораблів для виконання логістичних задач замість нещодавно уражених суден поромної переправи у Криму. Разом із десантними кораблями як ескорт були направлені добре озброєні патрульні та ракетні кораблі, а також мінні тральщики.

Окрім згаданих суден, у Новоросійську залишилися два фрегати проєкту 11356Р: кораблі «Адмирал Эссен» та «Адмирал Макаров».

Також у порту залишилися середній розвідувальний корабель проєкту 864 типу «Меридиан», малий протичовновий корабель проекту 1124 «Альбатрос», десантний катер проєкту 21820 типу «Дюгонь» та малий ракетний корабель проєкту 21631 типу «Буян-М»

Залишився і один патрульний корабель проєкту 22160 типу «Василий Быков», що був дооснащений модульним зенітним ракетним комплексом Тор-М2КМ. Останній розгорнутий на задній палубі замість гелікоптера.

Російський патрульний корабель “Павел Державин” з ЗРК “Тор-М2КМ”. Червень 2022. Фото: ЗМІ РФ

Нагадаємо, що у ніч на 6 червня українські військові знищили російський рейдовий буксир проєкту 498 «Сатурн» в акваторії озера Панське на заході Кримського півострова.

ВМФ Росії Десантні катери та кораблі Кораблі проекту 21631 Кораблі проекту 22160 Підводні човни Росія Флот Чорне море Чорноморський флот