Rheinmetall поставить Україні заряди до 155-мм артилерії
Німецький оборонний гігант Rheinmetall поставить Україні порохові заряди для 155-мм артилерії.
Про це повідомляє офіційний сайт компанії Rheinmetall.
Постачання порохових модульних зарядів відбуватиметься в межах укладеного контракту між компанією та Міністерством оборони України.
Точну дату підписання контракту не розголошують, але зазначають, що його вартість становить близько 9 мільйонів євро.
Контракт передбачає поставку кількох десятків тисяч 155-мм порохових модулів різних типів, а їх постачання має відбутися у січні 2025 року.
Порохові заряди використовуються артилерією для створення тиску під час згоряння пороху всередині ствола артилерійської гармати.
Залежно від артилерійської системи, заряди можуть бути мішковими або модульними. Мішкові заряди є простішими та більш поширені в польовій артилерії.
Модульні заряди найчастіше використовуються в самохідній артилерії, де є системи автоматичного заряджання гармати. Залежно від дальності, програмно може вставлятися кількість модульних зарядів, що дозволяє гнучко керувати стрільбою.
Раніше «Мілітарний» повідомляв, що німецька Rheinmetall виробить для міністерства оборони Іспанії півмільйона 155-мм модульних порохових зарядів.
У межах підписаної рамкової угоди з Rheinmetall закуплять півмільйона 155-мм модульних порохових зарядів у версії для стрільби на великі дальності. Замовлення виконають наприкінці 2025 року з можливістю дозамовлення, що може збільшити вартість цього контракту.
Як зазначає компанія Rheinmetall, після повномасштабного вторгнення Росії в Україну іспанська армія передала Україні артилерійські снаряди та модульні заряди до них.
Окрім цього виробництва зарядів, у Rheinmetall повідомили, що завод із виробництва 155-мм артилерійських боєприпасів німецького оборонного гіганта Rheinmetall у Литві запустять до середини 2026 року.
Новий боєприпасний завод буде розташований у місті Байсогала в Радвілішкському районі Литви.
Снаряди призначені для німецьких артилерійських установок PzH-2000 і французьких CAESAR литовської армії.
Кількість замовлених боєприпасів розраховується відповідно до потреб Литви, а ціна відповідає ринковій.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.