fbpx
Російські найманці розстріляли цивільних у ЦАР – CNN

Російські найманці розстріляли цивільних у ЦАР – CNN

Африка Найманці Росія Світ ЦАР

Російські найманці разом з урядовими військами розстріляли близько 20 цивільних у Центральній Африканській Республіці (ЦАР) в лютому цього року.

Як пише УНН, про це повідомив телеканал CNN.

Масове вбивство сталося, коли армія ЦАР і російські найманці відбили місто Бамбарі у повстанців.

Місцеві жителі після початку атаки сховалися у мечеті, однак незабаром військові і найманці прийшли туди і, як розповіли CNN очевидці, відкрили неконтрольований вогонь по присутніх.

За даними деяких джерел телеканалу, у мечеті могли перебувати два члена повстанського угрупування “Селека”, однак вони не були озброєні.

Один з чоловіків, який знаходився у мечеті, розповів, що вийшов з неї разом з кількома іншими людьми, коли їм дозволили її покинути. Їх обшукали, але потім військові несподівано почали стріляти. На очах у чоловіка вбили чотирьох осіб, сам він зумів втекти. При цьому йому в ногу потрапила куля. Доступ до місцевої лікарні був перекритий військовими, і він не зміг відразу отримати медичну допомогу. Пізніше йому довелося ампутувати ногу нижче коліна.

Військові ЦАР

Декілька інших очевидців розповіли CNN, що в той же день жителів Бамбарі обстріляли з російських вертольотів. Одна з мешканок міста повідомила, що в результаті атаки було вбито її 15-річного сина, а її чоловік, який відправився на його пошуки, отримав поранення. Через чотири дні він помер у лікарні.

За інформацією CNN, всього в мечеті і поряд з нею могли бути вбиті від 12 до 20 осіб.

Телеканал розповів і про інші злочини, до яких могли бути причетні російські найманці. Це вбивство трьох мирних жителів на одному з блокпостів, спалення кількох будинків в селі поруч з містом Босангоа, а також вбивство старійшини одного з сіл, якого запідозрили в симпатіях до повстанців. CNN також пише, що у росіян є база неподалік від Бамбарі, де тортури є “звичайним явищем”.

Про вбивство мирних жителів в мечеті в Бамбарі раніше повідомляло Міжнародне французьке радіо (RFI) з посиланням на документи робочої групи ООН з питання використання найманців. Тоді йшлося тільки про трьох місцевих жителів, які були страчені без суду. Їх убили незважаючи на те, що вони не були озброєні.

У внутрішніх звітах представників ООН, про які повідомляло RFI, в цілому згадувалися близько сотні порушень прав людини і міжнародного гуманітарного права з боку армії ЦАР і російських найманців — позасудових страт, зґвалтувань і довільних арештів. CNN зазначає, що кількість повідомлень про незаконні дії значно збільшилася з кінця грудня, коли російські найманці приєдналися до великого наступу урядової армії.

Офіційно російське МЗС заявляє, що у ЦАР знаходяться декілька сотень російських “інструкторів”, які не беруть участі в бойових діях. Ці люди, підкреслюють в МЗС, прибули в ЦАР за погодженням з місцевою владою і з відповідним сповіщенням Ради безпеки ООН.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Африка Найманці Росія Світ ЦАР