fbpx
Російські та китайські бомбардувальники увійшли в зону ППО Південної Кореї та Японії

Російські та китайські бомбардувальники увійшли в зону ППО Південної Кореї та Японії

Авіація Винищувач ВПС Китаю ПКС Росії ПС Південної Кореї ПС Японії

Чотири російських і чотири китайських бомбардувальники увійшли в зону ідентифікації ППО Південної Кореї у вівторок, 6 червня.

Про це повідомило міноборони Південної Кореї.

Китай і Росія провели спільне повітряне патрулювання над Японським і Східно-Китайським морями вшосте з 2019 року, змусивши Південну Корею підняти в повітря винищувачі.

Чотири російських Ту-95 і чотири китайських H-6 увійшли в зону біля східного і південного узбережжя Південної Кореї і покинули його між 11:52 і 13:49 за місцевим часом, не порушивши повітряного простору Кореї.

«Ми розгорнули винищувачі військово-повітряних сил для проведення тактичних кроків у рамках підготовки на випадок надзвичайної ситуації», – заявили представники сеульського об’єднаного комітету начальників штабів (JCF).

У комітеті додали, що спільну китайсько-російську місію проводили без погодження з південнокорейською стороною.

Бомбардувальники попрямували до Східно-Китайського моря, там до них приєдналися ще два китайські винищувачі. У відповідь винищувачі Західного повітряного округу Сил повітряної самооборони Японії піднялися на супроводження.

Інцидент стався після того, як міністри оборони Південної Кореї, Японії і США в суботу домовилися про обмін даними про запуски північнокорейських ракет в режимі реального часу.

Міністерство оборони Китаю заявило, що патрулювання було частиною щорічного плану співпраці двох військових відомств.

Під час останнього спільного з Росією повітряного патрулювання в листопаді Південна Корея також підняла в повітря винищувачі.

Це сталося після того, як китайські бомбардувальники H-6K, російські бомбардувальники ТУ-95 і винищувачі СУ-35 увійшли в її зону ідентифікації ППО.

Ідентифікаційна зона ППО – це територія, більша за повітряний простір країни, в цій зоні країни намагаються контролювати літаки з міркувань безпеки, цей термін не визначений в жодному міжнародному договорі.

Авіація Винищувач ВПС Китаю ПКС Росії ПС Південної Кореї ПС Японії