fbpx
Російські війська штурмували кордон на Сумщині

Російські війська штурмували кордон на Сумщині

78 ОДШП Війна з Росією Курська область Сумщина Україна

Російська штурмова група намагалася прорвати державний кордон та захопити територію у тилу українського угруповання в Курській області.

Відео бойової роботи оприлюднила пресслужба 78-го десантно-штурмового полку.

Російські військові на двох бойових машинах БМП-2 висунулися на прорив лінії загородження, вибудованої на кордоні Сумщини, однак зазнали втрат, не доїхавши до неї.

Головна машина колони окупантів підірвалася на протитанковій міні ПТМ-3, яка була дистанційно встановлена дроном десантників. Після цього російські бійці спішилися та швидко відступили, покинувши обидві машини у полі.

На відео можна побачити серйозні інженерні загородження у вигляді протитанкового рову та смуг колючого дроту, які пізніше були додатково заміновані операторами безпілотників 78 ОДШП.

Geoint-дослідники в мережі геолокували місце невдалого прориву російських військ північніше селища Журавка Хотинської громади, що на Сумщині (тут).

Мета й задачі досить малої штурмової групи залишаються невідомими. Можна припустити, що ці дії мали на меті відволікання українських військ з Курщини для захисту лівого флангу угруповання.

Також не можна виключати виконання російським військовим командуванням і суто пропагандистських задач в інтересах політичного керівництва РФ. Лише днем раніше президент РФ Володимир Путін заявив про нібито успішний прорив російських військ на територію України з Курської області.

«Остання інформація, яку мені доповіли буквально годину тому: сьогодні вночі бійці 810-ї бригади перетнули кордон Російської Федерації та України і увійшли на територію супротивника», — сказав Путін журналістам у Санкт-Петербурзі.

Геолокація ураження російської штурмової групи на кордоні в Сумській області, лютий 2025.

Минулого тижня під час масштабної штурмової операції відправили у наступ мінними полями близько роти піхотинців за підтримки понад десяти танків. В атаку вони йшли під прапорами Радянського Союзу, якими була оснащена майже вся бронетехніка.

Російське командування розробило план наступу, який передбачав атаку у дві хвилі з паузою між ними. Спочатку підрозділи мали виснажити українську оборону, змусивши захисників втратити пильність через удаваний відступ. Друга хвиля, у складі 155-ї бригади морської піхоти, повинна була прорвати нібито ослаблені позиції.

Однак реалізація цього задуму виявилася провальною: замість короткої паузи між атаками минула ціла доба, що дало українським силам можливість відпочити. А повторний штурм розпочався вдень в ясну погоду, що дозволило українським військовим заздалегідь помітити супротивника і якісно спланувати свою відповідь.

78 ОДШП Війна з Росією Курська область Сумщина Україна