fbpx
Російського офіцера ГРУ розшукує Інтерпол

Російського офіцера ГРУ розшукує Інтерпол

Болгарія Велика Британія ГРУ Росії Інтерпол Світ

Інтерпол розшукує офіцера ГРУ, який звинувачується в участі у замовних убивствах в Болгарії та Британії, а також підозрюється в операції щодо анексії Криму.

Про це йдеться в розслідуванні Bellingcat, проведеному спільно з російським The Insider і Tamedia у Швейцарії, пише Укрінформ.

Напередодні розшукуваний офіцер був акредитований як російський дипломат у Швейцарії за ім’ям Єгор Гордієнко.

23 січня 2020 року болгарські прокурори оголосили в розшук Інтерполу трьох співробітників ГРУ, які отруїли бізнесмена Омеляна Гебрева.

“Ми виявили ключового члена недавно звинуваченого тріо, який після двох невдалих спроб убивства в Болгарії 2015 року був акредитований на дипломатичний пост”, – йдеться в повідомленні.

Одним із них є деякий Єгор Олександрович Гордієнко, також відомий у 2008-2015 роках під ім’ям Георгій Олександрович Горшков. Він був акредитований на Світову організацію торгівлі в Женеві під своїм справжнім ім’ям.

Єгор Олександрович Гордієнко

Він розшукується Інтерполом у рамках “червоного повідомлення” після того, як залишив Женеву через розслідування журналістів.

У Bellingcat також пишуть, що на початку 2014 року Гордієнко їздив у Краснодар і Крим:

“Виходячи зі схеми його поїздок в Україну напередодні анексії Криму та відомої участі підпільної групи ГРУ в анексії, ми припускаємо, що він також брав участь у цій операції”, – зазначають журналісти.

Гордієнко, якого розшукує Інтерпол, також може бути учасником підготовки вбивства колишнього офіцера ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки Юлії у Великій Британії.

У липні 2014 року Гордієнко отримав квартиру в тому ж будинку у Москві, де перебували підозрювані в отруєнні Скрипалів – Олександр Мишкін і Володимир Моісеєв.

Оскільки Мишкін і Чепіга стали “героями Росії” за участь в українській операції і, зокрема, за це отримали квартири в 2014 році, можна припустити, що й Гордієнко також є одним із “героїв”.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Болгарія Велика Британія ГРУ Росії Інтерпол Світ