fbpx
Росія готує до застосування стратосферного розвідника М-55

Росія готує до застосування стратосферного розвідника М-55

Авіація Розвідка Росія Світ Спостережний політ Сусіди

Розвідка Британії дізналась про плани Росії розконсервувати радянський розвідувальний літак M-55.

У міністерві оборони Великої Британії розповіли, що є ймовірність того, що М-55 залучать для війни з Україною.

За радянських часів велася розробка стратосферного літака-розвідника М-55, який через велику висоту польоту був би недосяжним для впливу переважної частини наземних засобів ураження. Усього було збудовано від 2 до 5 машин цього типу.

На фотографіях, що недавно з’явилися в мережі, зображений один з цих літаків, оснащений блоком УКР-РТ від КНІРТІ, який зазвичай використовується тактичними бомбардувальниками Су-34 при виконанні завдань радіоелектронної розвідки.

Судячи з великої радіопрозорої панелі на боці контейнера, М-55 носить вдосконалену радіолокаційну версію УКР-РЛ, яка є підвісною станцією радіолокацій бокового огляду. З його допомогою можна виявляти війська на марші, у місцях зосередження чи позиціях. УКР-РЛ перетворює М-55 на літак ДРЛОіУ з можливістю перебувати в повітрі шість із половиною годин на висоті 17 км.

Літак М-55 з універсальним контейнером розвідки УКР-РТ, що оснащений приладами радіотехнічної розвідки. Росія. 2023 рік. Фото: @AndreiBtvt

У зв’язку з цим виникло припущення, що М-55 може повернутися на службу і займатиметься цілевказанням над територією України або навіть за її межами.

Міноборони Британії у своєму звіті припускає такий сценарій.

«Росія, напевно, розглядає можливість повторного введення в експлуатацію радянського висотного розвідника Mystic B (позначення в НАТО M-55). Маючи робочу стелю понад 70 000 футів (21 км), літак нещодавно використовувалася для науково-дослідних місій. Однак його помітили з військовим розвідувальним обладнанням, розробленим для використання на російських винищувачах», – розповіли британські розвідники.

На думку військового відомства Британії, залучення М-55 до бойових операцій може бути пояснено труднощами у «створенні адекватного потенціалу розвідки, спостереження, виявлення цілей та рекогносцювання».

Літак М-55 на консервації. Росія. Фото: opex360.com

«Існує реальна можливість того, що М-55 повернеться до ПС РФ і буде застосовуватися в Україні, щоб посилити обмежені можливості Росії в галузі розвідки. Його здатність літати на великій висоті дозволяє обладнанню працювати на безпечній відстані», – розповіли у розвідці.

Характеристики М-55:

  • М-55 оснащений двома двигунами ПС-30В-12 тягою на зльоті 4500 кг кожен.
  • Політна маса – 24 500 кг.
  • Крейсерська швидкість – 740 км/год.
  • Максимальна дальність польоту висотою 17000 м – 5 000 км.
  • Практична стеля – 21 550 м.
  • Час перебування на висоті 21 000 м – одна година.

Нагадаємо, через санкції російські літаки радіолокаційного дозору та наведення А-100 змушені замінювати західну електроніку на вітчизняну.

Авіація Розвідка Росія Світ Спостережний політ Сусіди