fbpx
Росія навчилася дестабілізувати українські Starlink

Росія навчилася дестабілізувати українські Starlink

SpaceX Starlink Війна з Росією РЕБ Україна

Російські окупанти навчилися дестабілізувати роботу Starlink українських військових.

Про це розповів заступник головнокомандувача Збройних Сил України полковник Андрій Лебеденко.

Коментуючи інформацію про те, що росіяни отримали такі інструменти впливу, Лебеденко сказав, що, «справді, така загроза розглядається».

«Тому інфраструктура, яка забезпечує функціонування системи управління, вона зарезервована і наземними каналами й іншими системами супутникового зв’язку, високошвидкісними засобами радіозв’язку», – розповів Андрій Лебеденко.

Лебеденко наголосив, що «так, вплив безумовно певний буде, і матиме наслідки, але це не впливатиме критично на систему управління, зокрема на систему управління безпілотними системами та наземними роботизованими комплексами».

Українські військові зі Starlink. Червень 2022. Україна. Фото: АрміяІнформ

Збої на Харківщині

Раніше газета The New York Times писала, що РФ перед наступом на Харківську область розгорнула передові технології для перешкоджання роботі супутникового інтернету Starlink, який Сили оборони України використовують для зв’язку, збору розвідданих і атак безпілотників.

Starlink, оператором якого є компанія SpaceX Ілона Маска, був надзвичайно важливим для українських військових з перших днів війни з Росією.

Зазначається, що незадовго до того, як російські війська перетнули північний кордон України цього місяця, військовослужбовці 92-ї штурмової бригади ЗСУ помітили, що інтернет Starlіnk почав працювати з перебоями.

За словами українських військових, без повноцінного звʼязку вони не могли швидко спілкуватися та ділитися інформацією про раптовий наступ і використовували текстові повідомлення. Імовірно, що Росія розгорнула потужнішу електронну зброю і більш досконалі засоби для виведення з ладу системи Starlink.

«Нові перебої, схоже, стали першим випадком, коли росіяни спричинили широкомасштабні перебої в роботі Starlink. Якщо їм це вдасться і надалі, це означатиме тактичний зсув у війні, що підкреслить вразливість України та її залежність від послуг, які надає компанія Ілона Маска. Оскільки США та уряди інших країн співпрацюють зі SpaceX, ці збої поставлять під сумнів надійність Starlink у боротьбі з технічно сильним супротивником», – йдеться у публікації видання.

Термінал Starlink від SpaceX. Фото з відкритих джерел

Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров заявив, що в нещодавніх атаках Росії на Starlink, імовірно, використовувалися нові та досконаліші технології.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Пентагон знайшов спосіб блокувати російських військових користувачів терміналів супутникового зв’язку Starlink від компанії SpaceX.

SpaceX Starlink Війна з Росією РЕБ Україна