fbpx
Росія перекинула С-400 з Калінінграда до Ростова, – Bellingcat

Росія перекинула С-400 з Калінінграда до Ростова, – Bellingcat

Війна з Росією ЗРК ППО та ПРО Росія С-400 Світ Сусіди

Росія ймовірно перекинула свої системи ППО С-400 з Калінінградської області до Ростова-на-Дону.

До таких висновків прийшли розслідувачі групи Bellingcat.

На це вказує аналіз супутникових знімків за період кінеця жовтня початок листопада.

В розслідуванні йдеться, що елементи зенітних ракетних комплексів С-400 були переміщені, як мінімум з двох майданчиків розміщення російської протиповітряної оборони.

Йдеться про декілька батарей. Куди саме вони пішли, залишається невизначеним. Проте оглядачі припустили, що ці системи ППО доставили до Ростова-на-Дону .

Зенітний ракетний комплекс С-400

Журналісти з’ясували, що переміщення озброєння збігалося з почастішанням польотів російських військово-транспортних літаків Ан-124 та Ил-76 з Калінінграда над Балтійським морем в бік материкової частини країни-агресорки.

Причому пілоти під час польоту над територією РФ відключали транспондери, що дозволяють відстежувати маршрут літака та місце їх приземлення.

Передислокація елементів російських систем протиповітряної оборони здійснювалася у період кінця жовтня – початок листопада.

Проаналізувавши космічні знімки у Bellingcat з’ясували, що як мінімум окремі частини системи ЗРК С-400 були переміщені з майданчика ППО поблизу містечка Гвардейск.

Також припускають, що окремі складові системи ППО могли бути переміщені і з майданчика на захід від Калінінграда біля бухти Приморська.

Однак, через погану якість супутникових зображень, що пов’язано з погодними умовами у визначений період, точно цю інформацію поки неможливо перевірити.

Ймовірно, переміщення російських ЗРК поближче до кордонів з Україною, свідчить, що росіяни намагаються компенсувати втрати своєї ППО від неодноразових українських ударів на тимчасово окупованій території.

Війна з Росією ЗРК ППО та ПРО Росія С-400 Світ Сусіди