Росія планує повернути в стрій 800 танків Т-62
Росія намагається модернізувати застарілу бронетехніку. 103-й бронетанковий завод під Читою отримав замовлення на ремонт та удосконалення близько 800 танків Т-62 на термін протягом трьох років.
Про це повідомив депутат Держдуми від Забайкалля Андрій Гурулєв.
«Повернувся до Забайкалля, де знаходився з перевіркою на 103-му бронетанковому ремонтному заводі в Атаманівці, що під Читою. Завод повністю забезпечений замовленнями на найближчі 3 роки, зробити 800 танків за цей час – дуже велике замовлення. Підприємство працює у дві зміни, готове працювати у три, у цьому треба допомогти», – повідомив Андрій Гурулєв.
За словами депутата, танки не просто проходять капітальний ремонт, їх модернізують. У планах – оснащення Т-62 сучасними тепловізорами й нічними прицілами, посилення захисту, встановлення навісної броні, захист проти ракетних комплексів, кормовий захист від гранатометів.
Танк Т-62 прийнятий на озброєння ще у 1961 році, у 80-х роках вважався остаточно застарілим і був знятий з озброєння у РФ ще у 2000-х. Модернізований варіант танка Т-62 з комплексом керованого озброєння та додатковим бронезахистом отримав позначення Т-62М. Із 2018 року його повернули в стрій та намагаються модернізувати.
Вперше в бойових діях в Україні ця техніка була помічена в травні цього року, про перекидання російським військовим командуванням до кордону з Україною танків Т-62М та Т-62МВ писав Мілітарний.
Все частіша поява подібних відверто застарілих машин може свідчити про значні втрати росіян у бронетанковій техніці та проблеми з розконсервацією більш сучасних танків таких як Т-72 та Т80.
Імовірно, майбутній пакет модернізації для Т-62 буде включати в себе новий приціл навідника 1ПН-96МТ-02 з тепловізором та лазерним далекоміром, що було відпрацьовано раніше на 103 БТРЗ в рамках модернізації Т-62М зразка 2021 року.
Також модернізація передбачає встановлення бортових екранів з динамічним захистом “Контакт-1” та наварювання решітчатих екранів (так званих “мангалів”).
Враховуючи хронічні проблеми ще радянських версій Т-62М з недостатньою потужністю двигуна через встановлення важкого металополімерного бронезахисту, додатковий динамічний захист та сталеві решітки ще сильніше посилить проблеми з мобільністю.
Також було помічено російську модернізацію радянського БРДМ-2 у версії БРДМ-2МС, що була розроблена у 2016 році компанією ТОВ “Б-Армс”. На роботах з модернізації цих машин спеціалізується 103-й бронетанковий ремонтний завод.
Під час подібної модернізації з БРДМ-2 демонтують дві пари пневматичних коліс (призначених для подолання траншей та окопів) та чотири гідравлічні витяги, що забезпечують їх висування, натомість в борти машини вбудовують два додаткових люки.
У башту БПУ-1 встановлюється нова система управління вогнем – стабілізований триканальний панорамний командирський приціл, що здатний бачити супротивника до 5 км вдень і до 3,5 км у нічний час. Для кругового огляду на корпусі змонтовано шість телекамер, які виводять зображення на чотири чорно-білі рідкокристалічні дисплеї в бойовому відділенні. Також здійснюється заміна бензинового двигуна ГАЗ-41 на сучасний дизельний двигун. На кормі корпусу встановлюється рундук перевезення майна.
Для посилення протимінного захисту днище посилено додатковим броньовим листом, також встановлюються протимінні сидіння з підніжним захистом. На борту корпусу зовні кріпиться комплект навісної броні з 6-мм сталевих листів, що разом із бронекорпусом забезпечує захист від попадання 12,7-мм куль на дистанції 300 метрів.
Вартість модернізації БРДМ-2 до рівня БРДМ-2МС за цінами 2021 року становить 7 млн рублів.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.